Horské zážitky , © Max Mauthner

12 tajných tipov na leto na horách

Vzrušujúce, rôznorodé a prekvapivé: Zhromaždili sme pre vás 12 senzačných faktov o lete na horách.

Elektráreň Stierwaschboden, © Mostviertel Tourismus/weinfranz.at

Priekopnícky duch pod napätím

Elektráreň Wienerbruck am Stierwaschboden zriadená v rokoch 1907 až 1911 je jednou z najstarších elektrární EVN a elektrární, ktoré vyrábali prúd na pohon Mariazzelskej železnice, a teda aj prvej elektrifikovanej rakúsko-uhorskej dráhy.

Prečítajte si viac
Ötscher, hora legiend, © Mostviertel Tourismus/weinfranz.at

Hory opradené povesťami

Wetterloch, ktorá údajne dokáže vyvolať zlé počasie, alebo o diere Taubenloch, v ktorej hniezdi viac stratených duší ako holubov. O tejto starej hore sa šíri viac ako 1 000 príbehov. Teraz je čas, aby ste sa vybrali po ich stopách.

Prečítajte si viac
Podzemná ríša divov v kvapľovej jaskyni Ötscher Tropfsteinhöhle, © Melanie Karas

Madona v regióne Mostviertel

Ako sa Madona, plameniak a slonie ucho dostanú do jaskyne? Nechala ich tam vyrásť príroda, pretože ide o jaskyňu Ötscher Tropfsteinhöhle, ktorú s jej jedinečnými skalnými útvarmi budete môcť preskúmať počas napínavej 45-minútovej prehliadky.

Prečítajte si viac
Divočina Dürrenstein, © Mostviertel Tourismus/weinfranz.at

Najväčší prales v strednej Európe

Je to naozaj pravda: Najväčší prales v strednej Európe sa nachádza v regióne Mostviertel, presnejšie povedané v srdci divočiny Dürrenstein. Prísne chránená prírodná rezervácia Rakúska, prales Rothwald, nevidela sekery ani píly od poslednej doby ľadovej.

Prečítajte si viac
Elisabethkircherl, © Wiener Alpen in Niederösterreich/Franz Zwickl

Lúče cisárovnej Sissi

Na kopci Hochschneeberg tróni kostol Elisabethkircherl, ktorý bol postavený na poctu cisárovnej Sissi jej po zavraždení. Kostol bol postavený veľmi blízko priepasti, preto dnes stále – úplne v štýle cisárovnej Sissi – neuveriteľne žiari do diaľky a púta pozornosť.

Prečítajte si viac
Naturfreundehaus Knofeleben, © Wiener Alpen/Bene Croy

Na cisársky spôsob

Počas leta a poľovačky sa cisár stále zdržiaval v svojom apartmáne v kúpeľoch Thalhof v Reichenau, neďaleko od obce Eng. Ak sa vydáte na cestu cez romantickú roklinu, dostanete sa k miestu Knofeleben, kde kedysi stála cisárska poľovnícka chata – a môžete si odpočinúť v novej chate Naturfreundehaus Knofeleben.

Prečítajte si viac
Eibl Teichhütte, © Familie Tröstl

Šťastie v nešťastí

Najskôr nebol v prevádzke vlek patriaci k chate, potom sa chata Eibl Teichhütte predsa adaptovala a krátko nato tu úradoval podpaľač. Táto idylická chata mala naozaj ťažké začiatky. Preto je dnes obľúbenejšia ako kedykoľvek predtým!

Prečítajte si viac
Skytour Hochkar, © Rene Jagersberger

100 vrcholov na jednom obrázku

Z najvyššej vyhliadkovej plošiny Dolného Rakúska Skytour 360° na vrchu Hochkar vám región Mostviertel a zvyšok sveta bude ležať pri nohách. Pri dobrej viditeľnosti si tu budete môcť vychutnať panorámu vytvorenú zo stovky vrcholov s výškou viac ako 2000 metrov nad morom.

Prečítajte si viac
Naturpark Hohe Wand, © Wiener Alpen/Franz Zwickl

Kozorožce v prírodnej rezervácii Hohe Wand?

Hoci by tu vôbec nemali byť, našli tu domov: Kozorožce v prírodnej rezervácii Hohe Wand , ktoré v súčasnosti patria rovnako ako príkre skaly k obrazu tunajšej krajiny, sa popri výhľade stali pre horolezcov a turistov obľúbeným fotografickým motívom. Náš tip: Najlepší výhľad budete mať z vyhliadkovej terasy Skywalk Hohe Wand

Prečítajte si viac