Z farmy do horských močarísk

Turistika, spoznávanie a objavovanie na dvore Ablaß Hof

Dvor Ablaß Hof sa nielenže nachádza uprostred prírodnej rezervácie, dokonca je sám múzeom. Za jeho 300 rokov starými múrmi sa skrýva množstvo dobrodružstiev, ktoré čakajú iba na to, aby si ich objavil. Mimoriadnym výletom je iste exkurzia k horským močariskám.

Na náhornej plošine dobrodruhov
Vysoko na náhornej plošine Hochreit sa nachádza dvor Ablaß Hof, kde kedysi lesní robotníci do doliny prepravovali drevo pomocou „ablassen“, čiže spúšťaním. Tu poskytuje dobrodružstvá prevažne sama príroda, pričom na 62 ha lesov a lúk uprostred prírodnej a krajinnej rezervácie ich nájdeš určite mnoho. Prvým je už samotný dvor, pretože toto cca 300 rokov staré gazdovstvo je naraz zastávkou na občerstvenie, múzeom, ako aj obľúbeným turistických cieľom, ku ktorému možno prísť rôznymi cestami.

Akcia a relax
Zábavu so zvieratkami možno nájsť v stajni pri dojniciach, jaloviciach, ovečkách, prasiatkach, kozičkách, jahniatkach, sliepkach, kačkách, maličkých zajačikoch a mačičkách, ktoré všetky čakajú na to, kým ich prídeš pohladkať a nakŕmiť nejakou dobrotou. Pokojne môžeš vypomôcť aj pri prácach v maštali, vďaka čomu spoznáš život farmára. Rodina Zettelovcov, ktorí sú šéfmi dvora Ablaß Hof, s tebou rada podnikne túry do blízkych horských močarísk Hochmoor Leckermoos, počas ktorých budeš hravým spôsobom objavovať tunajšiu faunu a flóru. Ako praví sprostredkovatelia prírody sú na tomto poli skutočnými expertmi. Náš tip: Najlepší oddych po prieskumných výpravách na teba čaká na slnečnej terase, pri domácom rybníku alebo na pohodlnej lúke, kde sa môžeš skvele zahrať s loptou alebo sa vyblázniť na ihrisku.

Ďalšie informácie a možnosti dopytu