Bezpečná lyžovačka v Dolnom Rakúsku

Myslíme na vašu bezpečnosť. Nové pravidlá v našich lyžiarskych strediskách.

Aby skvelej lyžovačke nič nestálo v ceste, pripravili sme pre vás niekoľko tipov pre bezpečnú lyžovačku.

Lyžiarske strediská v Dolnom Rakúsku vypracovali jednotné opatrenia, ktoré sa postarajú o to, aby ste si mohli vychutnať bezstarostnú lyžovačku plnú pohody a aby bol váš zimný zážitok nielen nezabudnuteľný, ale aj bezpečný. A tak si aj v týchto náročných časoch môžete vychutnať na tvári vietor počas jazdy, hrejivé zimné slnko a úžasný pocit ľahkosti.

Naše tipy pre bezpečnú lyžovačku

 • Kúpte si skipas ešte z domu online. Lyžiarske stredisko sa tak dokáže lepšie prispôsobiť počtu návštevníkov a vy ušetríte drahocenný čas, ktorý môžete využiť na zjazdovkách oveľa lepšie!
   
 • Ak si skipas predsa len kupujete v niektorej z pokladníc v lyžiarskom stredisku, dodržiavajte v rade pred pokladnicou minimálny odstup jeden meter. Preferovaným spôsobom platby za skipas je hygienická a bezkontaktná bezhotovostná platba kartou.
   
 • Pri čakaní v radoch na vleky ste povinní používať ochranné rúško na ústa a nos. Povolené je aj použitie tunelového šálu, natiahnutého cez ústa a nos. Pri čakaní v rade napriek tomu dodržiavajte stanovený odstup od ostatných!
   
 • Pre sedačkové lanovky, ťahacie vleky a kabínkové lanovky platia rovnaké pravidlá ako pre ostatné verejné dopravné prostriedky. Povinné je nosenie ochranného rúška na ústa a nos alebo tunelového šálu, ktorý prekrýva ústa a nos.
   
 • Ak si chcete byť istí, že v chate, v ktorej chcete stráviť prestávku na oddych, nájdete voľný stôl, odporúčame rezervovať si ho vopred. Viac informácií nájdete na webovej stránke lyžiarskeho strediska.
   
 • Na chate opäť platia rovnaké pravidlá ako v gastronómii. Pri vstupe a vždy, keď opustíte svoje miesto za stolom, ste povinní nosiť rúško. Pri stole si môžete rúško alebo šál zložiť. Konzumácia jedál a nápojov je povolená iba pri stole. Zaregistrujte sa pre podporu sledovania kontaktov. Prevádzky vám poskytnú potrebné formuláre – v analógovej alebo digitálnej forme.
   
 • Vyžívajte rezerváciu vopred aj v požičovniach lyží a lyžiarskych školách a ušetrite si tak čas a uľahčite poskytovateľom týchto služieb organizáciu vašej pohodovej a bezstarostnej lyžovačky. Podrobnosti nájdete na webovej stránke lyžiarskeho strediska.

Môžete sa cítiť naozaj bezpečne!

Aby ste sa mohli cítiť ešte bezpečnejšie, sú zamestnanci vo všetkých oblastiach (lanovky, lyžiarske školy, požičovne lyží, gastronómia) pravidelne testovaní na prítomnosť ochorenia COVID-19 a pri nástupe do práce sa im každý deň meria telesná teplota. Buďme k sebe ohľaduplní a užime si vďaka tomu počas tejto zimy ešte veľa skvelých dní na lyžiach!