Chata Feldwiesalm

Málo známy klenot ukrytý v horách v okolí Gamingu

Lúka Feldwiesalm je východiskovým bodom výstupu k priesmyku Zellerrain a obľúbeným turistickým miestom. Kedysi domov drevorubačov rodiny Rothschildovcov, dnes je lúka Feldwiesalm v nadmorskej výške 1 314 m príjemnou oddychovou zastávkou unavených turistov.

Na lúku Feldwiesalm sa možno dostať rôznymi chodníkmi, od ľahkých až po stredne náročné. Pre nadšených turistov je často obľúbeným východiskovým bodom na ceste k priesmyku Zellerrain alebo do Taschelbachu. Veľké túry siahajú od pohoria Gemeindealpe až po lúku Feldwiesalm, so zostupom k jazeru Erlaufsee. No na lúku Feldwiesalm sa možno dostať aj z Lackenhofu cez sedlo Riffelsattel a potom ďalej cez úsek „Dirndlmäuer“.
Kedysi bol Taschelbach lazmi s iba zopár domčekmi, ktoré boli pôvodne vybudované pre drevorubačov rodiny Rothschildovcov. Dnes je obľúbenou turistickou zastávkou dlhej túry z Taschelbachu (1 052 m) na vrch Breimauer (1 489 m) a potom k lúke Feldwiesalm. Kratší variant je túra z Taschelbachu nahor k priesmyku Zellerrain (1 125 m), ďalej na vrch Hechbauer a následne na lúku Feldwiesalm.

Chata Feldwiesnhütte ponúka až 15 miest na prenocovanie. Je však potrebné sa vopred nahlásiť!

Tip: Po vyčerpávajúcej túre vám bude mimoriadne dobre chutiť zapekaný chlieb so syrom domácej výroby či miestny „lúčny burger“!

Trasy - Feldwiesalm

S PODPOROU KRAJA A EURÓPSKEJ ÚNIE

  • Förderlogo_noe_SK
  • Förderlogo_LE14-20_sk
  • Förderlogo_Leader_sk
  • Förderlogo_EU_SK