Cyklistika na trase Marchfeldkanal-Radweg

Šliapnite do pedálov pri vode – šport a čerstvý vzduch v blízkosti Viedne pre celú rodinu.

Na cyklotrase Marchfeldkanal-Radweg čaká na cyklistov množstvo prírody a historických budov. Trasa sa tiahne pokojnou oblasťou a mimo cestnej premávky pozdĺž vodných tokov. Vďaka tomu bude táto túra baviť aj príležitostných cyklistov a deti.

Naprieč poliami regiónu Marchfeld, tzv. „zeleninovou záhradou Rakúska“, popri historických zámkoch, s kulinárskou prestávkou v niektorom z mnohých pohostinstiev: Cyklotrasa Marchfeldkanal-Radweg priamo pred bránami veľkomesta Viedne sľubuje cyklistický dovolenkový zážitok. Či už na niekoľko hodín, alebo rovno na celý víkend.

61 kilometrov cyklistického potešenia
Trasa sa odčleňuje od Dunajskej cyklotrasy a vedie z Langenzersdorfu pri Viedni až po nádherný zámok Schloss Hof, pozdĺž Moravy a potoka Rußbach. Cyklotrasa je bez náročných stúpaní či úsekov s hustou premávkou. Čiastkové úseky možno prekonať aj po železnici. Tak je táto túra vhodná pre všetky kondičné stupne, ako aj rodiny s deťmi. Mimochodom: Zvlášť krásna je kombinácia s plavbou po Dunaji.

Naprieč biotopom do zámku
Pôvodne bol pred dvadsiatimi rokmi založený na zásobovanie vodou, no dnes je oblasť Marchfeldkanal prírodným biotopom pre zvieratá aj rastliny. V regióne možno preskúmať okrem iného históriu veľkého vojvodcu Napoleona alebo marchfeldských zámkov Schloss Hof a Niederweiden. Cyklisti tiež radi využívajú možnosť oddychu, občerstvenia, ako aj prenocovania v jednom z mnohých na cyklistov zameraných prevádzok po celej dĺžke trasy.