Dialekt, ktorý chutí!

Leto na horách v Dolnom Rakúsku bez hudby by bolo ako turista bez túry. Preto vám aj tento rok opäť nahlas zahráme!

V horách je vždy čo oslavovať. Niet divu, koniec koncov patria fenomény hudby, chát a chatových posedení jednoducho k sebe. Keď k tomu hrá ešte aj dobrá muzika a podáva sa znamenité jedlo, môže ísť iba o leto na horách v Dolnom Rakúsku.

Už odjakživa si turisti pri putovaní spievali. Hudba jednoducho patrí k výstupu nahor ako kríž k vrcholu alebo posedenie k chate. Preto sme vytvorili zoznam našich top podujatí leta na horách v Dolnom Rakúsku a už sa tešíme na spoločné stretnutie.

Najlepšie horské festivaly

Na začiatku júna sa koná obľúbený festival „Wanderbaren Gipfelklaenge“ v prírodnom parku Ötscher-Tormäuer, ktorý každý rok množstvu návštevníkov garantuje túry bohaté na výhľady sprevádzané koncertmi pod holým nebom alebo stretnutiami s potulnými muzikantmi. Taktiež uprostred júna pozývajú každoročne horské chaty pohoria Wechsel na veselý festival „Schwaigen-Reigen“, kde z pastviny na pastvinu tiahnu zástupy hrajúcich muzikantov a ľudových tanečníkov.

Dialekt a zvuk

V lete sa na jazere Lunzer See dvíhajú vlny, pretože vtedy tu na jazernom pódiu zaznievajú „wellenklaenge“, ktoré do tejto vidieckej idyly vnášajú prvky súčasného umenia.