Dialekt, ktorý chutí!

Leto na horách v Dolnom Rakúsku bez hudby by bolo ako turista bez túry. Preto vám aj tento rok opäť nahlas zahráme!

V horách je vždy čo oslavovať. Niet divu, koniec koncov patria fenomény hudby, chát a chatových posedení jednoducho k sebe. Keď k tomu hrá ešte aj dobrá muzika a podáva sa znamenité jedlo, môže ísť iba o leto na horách v Dolnom Rakúsku.

Kde sa z turistických topánok stávajú tanečné
Už odjakživa si turisti pri putovaní spievali. Hudba jednoducho patrí k výstupu nahor ako kríž k vrcholu alebo posedenie k chate. Preto sme vytvorili zoznam našich top podujatí leta na horách v Dolnom Rakúsku a už sa tešíme na spoločné stretnutie.

Najlepšie horské festivaly
Na začiatku júna sa koná obľúbený festival „Wanderbaren Gipfelklaenge“ v prírodnom parku Ötscher-Tormäuer, ktorý každý rok množstvu návštevníkov garantuje túry bohaté na výhľady sprevádzané koncertmi pod holým nebom alebo stretnutiami s potulnými muzikantmi. Taktiež uprostred júna pozývajú každoročne horské chaty pohoria Wechsel na veselý festival „Schwaigen-Reigen“, kde z pastviny na pastvinu tiahnu zástupy hrajúcich muzikantov a ľudových tanečníkov.

Dialekt a zvuk
V lete sa na jazere Lunzer See dvíhajú vlny, pretože vtedy tu na jazernom pódiu zaznievajú „wellenklaenge“, ktoré do tejto vidieckej idyly vnášajú prvky súčasného umenia. Útulný šarm horských chát sa stretáva s modernou hudbou v miestnom nárečí: na festivale „Dialekt schmeckt – am Berg!“, na ktorom sa prezentuje básnická tvorba vychádzajúca z miestneho dialektu, prekvapujú mladí umelci publikum svojimi zábavnými regionálnymi pesničkami (tzv. G’stanzl) spievanými v tradičnom jazyku a s modernými textami.