Dobrodružstvo v snehu: v ubytovacom zariadení Apschner

V ubytovacom zariadení Apschner sa točí všetko okolo snehu. Je jedno, či na svahu, počas snežnicovej turistiky alebo pod mikroskopom.

U Apschnerovcov sa točí všetko okolo snehu. Niet divu, koniec-koncov sú na tomto poli profíci a radi ti dovolia obdivovať kryštáliky snehu úplne zblízka. Potom sa ide do praxe rovno na svah – alebo na snežnicovú turistiku.

Veľké dobrodružstvá pre malých žabiakov
Apschnerovci sa v snehu skutočne vyznajú, pretože ubytovacie zariadenie je oficiálnou miestnou meracou stanicou počasia. Preto sa tu nachádza profesionálna meteorologická stanica, ktorú môžeš na svojej dovolenke sám prevádzkovať a potom budeš prirodzene vedieť aj to, čo tu vlastne merajú. Ako skutočný vedec tu môžeš skúmať snehové kryštáliky a vločky, vytvárať snehové profily a prezerať si rozličné druhy snehu. K objavovaniu snehu patrí aj ďalšia dôležitá téma: lavíny a ako sa v prípade núdze správne zachovať. Po tejto dovolenke sa z teba stane skutočný odborník na sneh!

Od teórie k praxi: Hor sa na svah!
Sneh môžeš, samozrejme, pozorovať aj v jeho prirodzenej forme, pretože rodinné lyžiarske stredisko je vzdialené iba 300 metrov. Tam čakajú na malých zjazdových frajerov, ako si ty, lyžiarske školy a super zjazdy. Pri snežnicovej turistike si môžeš počas zábavnej hry ešte raz poriadne prezrieť kryštáliky snehu a potom postaviť hrad zo snehu. A na záver zapálime veľký zimný táborák. Pri ňom budeme grilovať a variť čaj na otvorenom ohni. To znie ako super zima, nie?

Prejsť na online rezerváciu Ďalšie informácie a možnosti dopytu