Festivalová zábava v júni

Pozdrav letu: na Dunaji, na javisku, v pivničnej uličke, na vidieku alebo v záhrade!

V júni vás na tie najlepšie podujatia v Dolnom Rakúsku pozývajú oslavy začiatku leta, príroda, umenie a víno.

21. júna potrebuje Slnko v meste St. Pölten od svojho východu až po západ presne 16 hodín a 4 minúty. Najdlhší deň v roku sa na mnohých miestach Dolného Rakúska oslavuje veľmi bujaro, no najúchvatnejšie určite v údolí Wachau a v Nibelungengau, kde pri príležitosti osláv slnovratu táto prírodná riečna krajina ožíva veľkými ohňostrojmi, putovnými svetlami na Dunaji a vinohradmi osvetlenými horiacimi fakľami.

Festival začiatku leta
No aj inak tu majú návštevníci Dolného Rakúska v júni množstvo príležitostí oslavovať. Napríklad na príjemných festivaloch pivničných uličiek, počas leta na horách bohatého na výhľady, pôvabného záhradného leta alebo na kulinárskom posedení vo viniciach oblasti Weinviertel.

Umenie na scénu
Popri radosti zo života rozkvitá v júni v Dolnom Rakúsku predovšetkým kultúra. Na Dolnorakúskom divadelnom festivale, ktorý je najväčším letným javiskovým festivalom Rakúska, sa od polovice júna až do začiatku septembra odohrá takmer 30 divadelných premiér. Stredobodom podujatia Hudobné leto v Grafeneggu je klasická hudba, súčasná ľudová hudba sa zas oslavuje v rámci festivalov Schwaigen-Reigen am Wechsel a aufhOHRchen, pričom rozprávky z celého sveta si možno vypočuť na rozprávačskom festivale Fabelhaft!