Grafenegg – nádherné kulisy v každom ročnom období

Od 21. júna do 9. septembra sa o hudobný zážitok postará highlight festivalového leta: hudobný festival Grafenegg s veľkolepou open-air scénou.

Na to, aby ste si užili Grafenegg v plnej sláve, však v roku 2018 nemusíte čakať až do leta: Tento rok bude mať premiéru Grafeneggská jar a v lete sa pod holým nebom stretnú hviezdy pri nočnom galaprograme a letných koncertoch. Grafeneggský festival opäť sľubuje, že bude jedným z vrcholov hudobného kultúrneho leta v Dolnom Rakúsku pred tým, ako advent na zámku Grafenegg ukončí hudobný rok 2018.

Grafenegg na jar

Po prvýkrát pozýva zámok Grafenegg do veľkonočnej záhrady užiť si dobré jedlo a potešenie z hudby: V ušľachtilom prostredí zámku a v idylickom zámockom parku budete môcť zažiť najkrajšie chvíle jari. Na veľkonočnom trhu nájdete vyberané umelecké remeslá, pestrú paletu záhrad a rastlín a záhradnícke know-how v podaní záhradníkov z Rádia NÖ Franza Gabesama a Johannesa Käfera. V dedinke s názvom «Tak chutí Rakúsko» objavíte regionálne pochúťky a gurmánsky hostiteľ Toni Mörwald tu bude pred očami návštevníkov prezentovať svoje najnovšie jarné recepty. Hudobný stredobod Grafeneggskej jari predstavuje po prvýkrát ponúkaný veľkopiatkový koncert a tradičný koncert v sále Auditorium, organizovaný na veľkonočnú nedeľu. Mozartovo «Requiem» bude 30. marca interpretovať teleso Tonkünstler-Orchester pod vedením renomovaného odborníka na pôvodný zvuk Rinalda Alessandriniho.

Letný nočný galaprogram s dolnorakúskym hudobným telesom Tonkünstler-Orchester

„Zvuk a kulisy“ počas nočného galaprogramu 21. a 22. júna: Dva z najväčších hlasov a najlepšie violončelové virtuózky našich čias sľubujú hudobný ohňostroj, ktorý vypukne na vonkajšej scéne Wolkenturm: Juhoafrická sopranistka Pretty Yende a maltézsky tenorista Joseph Calleja, obaja dlhodobo oslavovaní po celom opernom svete až po Metropolitnú operu v New Yorku, a holandská čelistka Harriet Krijgh s nespútanou vášňou pre hudbu. To sú prominentní hostia, s pomocou ktorých pripravujú hudobníci a ich hlavný dirigent Yutaka Sado publiku oslavy sviatku hudby pri letnom slnovrate pre všetky zmysly.

Letné koncerty na vonkajšej scéne Wolkenturm

Viedenské valčíky? Hudba z Hollywoodu? Čarovné zvuky baroka? Alebo radšej Bach v podaní dychovej hudby? Tonkünstler-Orchester a iné špičkové súbory s excelentnými sólistami predstavia vzrušujúci program plný medzinárodnej klasiky. Strávte svoje letné soboty v unikátnom prostredí zámockého parku a užite si hudbu uprostred prírody.

Grafeneggský festival

Grafeneggský festival je vďaka svojim medzinárodným orchestrom stredobodom dolnorakúskeho kultúrneho leta. V roku 2018 vystúpi v jedinečnej atmosfére zámku Grafenegg Mariinsky Orchester St. Petersburg pod vedením Valeryho Gergieva alebo Royal Philharmonic Orchestra pod taktovkou Charlesa Dutoita a tiež svetoznámi sólisti, ku ktorým patrí Hélène Grimaud, Virtuosin Hilary Hahn, Juan Diego Flórez a Rudolf Buchbinder.

Už teraz si rezervujte čas na: Advent na zámku Grafenegg od 6. do 9. decembra

Veľmi obľúbený je adventný trh na zámku Grafenegg. Pravdepodobne najznámejší adventný trh v Dolnom Rakúsku vás očarí prvotriednymi koncertmi a výnimočnou atmosférou zámockého parku.

Grafeneggský festival

Odporúčame…