Juchú, krčmár na svahu!

Domácke chaty pre zimných športovcov: zahriať sa a načerpať nové sily v Seewirtshaus Riess v Semmeringu a ďalších snežných prevádzkach v blízkosti.

Od vŕzgajúceho snežného dobrodružstva medzi zjazdovkou a bežkárskou traťou až do útulnej izbietky – a k prestretému stolu vedľa kachľovej pece: historická chata Seewirtshaus Riess v Semmeringu zahreje zimných športovcov opäť rýchlo na duši.

Až vďaka domáckym chatám sa deň strávený v snehu stane skutočne perfektným. Najlepším príkladom takéhoto zimného hostiteľa je historická chata Seewirtshaus Riess v Semmeringu. Od roku 1666 stojí na tom istom mieste – chrbtom k zjazdovke a s vyhliadkovou terasou smerom k jazeru Speichersee. Aj dnes tu ešte cítiť útulnosť bývalého tunajšieho gazdovstva. Veľa hrejivého dreva a jednotlivé izbietky zase vytvárajú jeho dnešnú šarmantnú atmosféru.

Stolček, prestri sa!
Rustikálne halušky, pikantná hovädzia polievka, regionálne ryby alebo sladké tvarohové knedličky – na chate Seewirtshaus sa podávajú výdatné a rozmanité jedlá. Z kachľovej pece zase sála príjemné teplo. Vo vlastnej vínnej pivnici sa skladuje ušľachtilý mok. Sedem dní v týždni sa tak táto snežná prevádzka stará o svojich návštevníkov.

... a ešte viac prevádzok v blízkosti zjazdoviek!

  • Uprostred lyžiarskeho strediska Mönichkirchen sa nachádza Alpengasthof Enzian. Odtiaľto možno ísť rovno na zjazdovku – a na snežnú turistiku alebo jazdu na boboch.
  • Zimní športovci sú vítaní v Grünbachu blízko Puchbergu – v prevádzke Alpen-Aktiv-Landgasthof Zur Schubertlinde.
  • Zimný relax v Gutenbrunne: priamo pred prevádzkou Marschall Stuben sa začínajú bežkárske trate a romanticky zasnežené turistické trasy.