Kitzhütte: na horskom bicykli priamo pred dvere chaty

Krátky príjazd, nespočetné možnosti zábavy a srdečná atmosféra: chata Kitzhütte pri obci Hollenstein an der Ybbs je obľúbeným miestom rodín aj cyklistov.

Lúka, ktorá sa nachádza v dolnorakúskej prírodnej rezervácii Eisenwurzen, vyžaruje tradičný šarm v nadmorskej výške 1 280 m. Možno sa k nej dostať ľahkou túrou z Hollensteinu.

Na túto dobre pestovanú lúku sa dostanete z Hollenstein nenáročnou prechádzkou. Z dôvodu relatívne krátkeho príchodu, nespočetných možností zábavy, množstva tunajších zvierat a príležitostí na prenocovanie je chata Kitzhütte obľúbená najmä u rodín s deťmi.

Dobytok sa na lúke zdržiava od začiatku júna do 29. septembra. Zatiaľ čo 110 kusov mladého dobytka na Michala odtiahne preč, zostáva chata Kitzhütte otvorená spravidla do polovice októbra.

Maličké králiky, kozičky, mačky

Chata boduje možnosťou prenocovania v miestnosti s matracmi, regionálnymi nápojmi či dobrým občerstvením, a zároveň je skutočným malým rajom pre deti. Grilovanie pri táboráku je pri viacdňovom pobyte doslova povinnosťou, a deti sa zase radujú z tunajších zvieratiek, malých zajačikov, kozičiek či mačiek.

Pre športovcov je k dispozícii trasa pre horské bicykle, ktorá vedie priamo na chatu Kitzhütte. Každú prvú nedeľu v auguste sa tu koná slávnostná omša.

Výstupy: z Hollensteinu (1,5 h), z usadlosti Kleinpromau (2 h)

Trasy - Kitzhütte