Freigut Thallern, Gumpoldskirchen, © Niederösterreich-Werbung/Andreas Hofer

Kulinárska jeseň v Dolnom Rakúsku

Dovolenku počas piateho ročného obdobia, vínnej jesene v Dolnom Rakúsku, ktorá trvá od polovice augusta do konca novembra, možno tráviť skutočne rozmanito.

Či už si vyrazíte na prechádzku, krátku dovolenku alebo dlhý oddych od všedného dňa. Kde inde sa možno lepšie porozprávať, snívať alebo si oddýchnuť od všedného dňa ako počas turistiky naprieč dozlata sfarbenými vinicami? Alebo na vínnom festivale v tradičných vínnych uličkách. Dolnorakúska vinárska kultúra v sebe ruku v ruke šikovne spája fantastické vína s výnimočnou architektúrou, tradíciou a modernou.

Vínna jeseň v Dolnom Rakúsku

Dolnorakúski vinári sú svojím vínom a vínnou architektúrou dobre známi aj za hranicami. Počas vínnej jesene v Dolnom Rakúsku oslavujú vinári každoročné vinobranie v takmer 1 100 vínnych uličkách pozdĺž 830 kilometrov dlhej Vínnej cesty Dolného Rakúska. Oblasť Weinviertel návštevníkov počas vínnej jesene hostí množstvom podujatí. Pre tých, ktorí sa radšej bavia v menšej spoločnosti, odporúčame urobiť si piknik na najkrajších miestach regiónu Weinviertel. S priateľmi sa však dá pri dobrom víne a chutných regionálnych jedlách príjemne posedieť aj vo vieche. V regióne Wienerwald vás zase viac ako 80 vinárov pozýva, aby ste si pozdĺž Pôžitkárskej míle posedeli v tomto najdlhšom šenku sveta. Vínna dovolenka či kulinársky výlet, v Dolnom Rakúsku si každý pôžitkársky jazýček príde na svoje.

Pôžitok jednoducho patrí k jeseni

V regióne Waldviertel vás na dožinkové slávnosti pozývajú pôžitkárske festivaly svojimi výrobkami z maku, zemiakov či kaprov. Pôžitkárska cesta po regióne Mostviertel vás zvedie na objavnú kulinársku túru.

Zavedie vás na najkrajšie miesta vínnej jesene v Dolnom Rakúsku!

Pôžitok jednoducho patrí k jeseni