Festival fotografie La Gacilly-Baden Photo

Najväčší fotografický festival v Európe sa už po piatykrát koná v Badene pri Viedni.

Pod heslom „Na sever!“ odprezentujú velikáni fotografickej scény od 9. júna do 16. októbra 2022 v galérii pod holým nebom v Badene pri Viedni fascinujúce svety fotografií.

Fotograf Jacques Rocher založil už v roku 2004 vo svojom rodnom meste La Gacilly v Bretónsku festival, ktorý sa venuje výlučne téme človeka a životného prostredia. Festival La Gacilly vytvoril z hlbokého presvedčenia, že je povinnosťou ľudí neustále myslieť na budúcnosť našej planéty a hľadať humanistické a trvalo udržateľné koncepcie vzťahu ľudí k prírode, ako aj ich vzájomného spolužitia. Cieľom bolo spojiť umeleckú fotografiu a fotožurnalistiku. Lois Lammerhuber, jeden z najvýznamnejších súčasných rakúskych fotografov, je dlhoročným priateľom Jacquesa Rochera. Ich priateľstvu tiež vďačíme za to, že Lammerhuber nakoniec usporiadal festival La Gacilly aj v Badene pri Viedni.

Mesto Baden sa premení na javisko

Od 9. júna do 16. októbra 2022 sa mesto Baden pod heslom „NA SEVER!“ vďaka estetickému čaru obrazových príbehov tých najlepších svetových fotografov premení už po piatykrát na jedno fascinujúce komplexné umelecké dielo. Festival predstaví viac ako 1500 fotografií na plátnach s plochou až 280 m². Prehliadka fotografií sa začína v návštevníckom centre na námestí Brusattiplatz, odkiaľ sa môžete vydať naprieč badenským starým mestom po dvoch trasách s celkovou dĺžkou 7 kilometrov cez parky Doblhoffpark a Gutenbrunner Park – vstup je všade zdarma!

La Gacilly Baden-Photo