Svet v obraze

Mesto Baden pri Viedni sa premení na galériu: Najlepšie fotografie sveta budú hosťami na najväčšom fotografickom festivale v Európe!

35 ilustrovaných príbehov na tému „Človek a jeho životné prostredie“ premení Baden pri Viedni v období od 8. júna do 30. septembra na jednu veľkú open-air galériu.

Francúz Jacques Rocher urobil zo svojho rodiska La Gacilly Mekku fotografovania a fotožurnalizmu. Od roku 2004 sa v tomto malom meste v Bretónsku počas letných mesiacov koná fotografický festival, ktorý momentálne patrí k dôležitým podujatiam nielen v tejto branži.

Mesto Baden sa premení na javisko

V roku 2018 bude mať fotografický festival v meste Baden svoju premiéru: Od námestia Josefsplatz sa cez Hlavné námestie, badenské staré mesto až po Brusattiplatz, cez uličku Schlossergasse až po Doblhoffpark, cez Oranžériu a Rozárium bude tiahnuť „Festival La Gacilly Baden Photo“ s voľným prístupom do najkrajšej open-air galérie Európy. Verejný priestor sa pritom premení na scénu predstavujúcu umelecké dielo a, ako každý rok, upriami toto fotografické umenie pozornosť na krajinu alebo kontinent.

Príroda a krása, umenie a pohoda

V tomto roku nám sny ľudí priblížia predovšetkým obrazy z afrických portrétových štúdií, ktoré majú svoj domov južne od Sahary. Na druhej strane nám dlhodobé časozberné reportáže sprostredkujú pôsobivé a prekvapivé vzťahy medzi človekom a prírodou. Festival nás prostredníctvom umeleckých a fotografických znázornení naliehavých problémov z oblasti životného prostredia upriami na túžbu človeka po mieri a úspešnom živote.