Lackenhof-Ötscher

Kto by chcel rovno z postele na zjazdovku, ten je v Lackenhofe pri krásne zasneženom Ötscheri na správnom mieste. Dovolenku bez áut milujú predovšetkým rodiny.

Ötscher, „otcovský vrch“ regiónu Mostviertel, má čo ponúknuť aj v zime. V Lackenhofe sa z lyžiarskych a bežkárskych začiatočníkov stávajú profíci, zatiaľ čo sa malí hostia budú najviac tešiť predovšetkým z čarovného koberca a detského programu.

Vychutnávajte si plnými dúškami
Na úpätí Ötschera čaká na rodiny a zimných športovcov, ktorí si chcú dovolenku užiť plnými dúškami aj mimo zjazdovky, domácka, príjemná a prehľadná horská dedinka. Začiatočníci na lyžiach a budúci zjazdoví profíci tu majú k dispozícii prenájom lyžiarskeho vybavenia a hneď dve lyžiarske školy.

Oddych na snehu
Ötscher patrí k lyžiarskym strediskám s najväčšou garanciou snehu vo východných Alpách a nadchýna svojimi 19 zjazdovkovými kilometrami všetkých stupňov náročnosti, pretekárskou dráhou, 9 vlekmi, ako aj parkom Sunny Kids a snowparkom.

Tip pre rodiny na kombinovaný skipas do stredísk Lackenhof-Ötscher a Göstling Hochkar: Tvrdenie, že lyžovačka s deťmi je údajne drahšia, jednoznačne vyvracajú tieto dve lyžiarske strediská: deti do 10 rokov (ročník 2010) lyžujú za 4 eurá na deň – ak budú v stredisku lyžovať spolu s jedným z rodičov.

Mimo zjazdovky
V okolí Lackenhofu čakajú bežkárske trate s dĺžkou 30 km (z toho 22,5 km aj korčuliarskych) na to, aby ste ich preskúmali. Trochu pokojnejšia atmosféra panuje na snežnicových túrach, z ktorých sú v Lackenhofe dve značené. Romantiku zasa zažijete pri jazde v saniach ťahaných koňmi. Kto má rád zvieratá, tomu odporúčame jedinečnú lamovú túru!

Top termíny:

Viac o zimnom športovom stredisku Lackenhof