Letné koncerty v očarujúcom prostredí

Leto sa v Grafeneggu ukazuje zo svojej najelegantnejšej stránky: v rámci podujatia Sommernachtsgala sa tu konajú letné koncerty, po ktorých nastane slávnostné otvorenie 11. ročníka Grafeneggského festivalu.

Takže v Grafeneggu ide život po starom? Vôbec nie: narazíte tu na množstvo prekvapení, vďaka ktorým sú letné koncerty a Grafeneggský festival je jednoducho povinnou jazdou pre všetkých milovníkov hudby.

V dňoch 22. a 23. júna bude slávnostne zahájená grafeneggská letná sezóna podujatím Sommernachtsgala na vonkajšom pódiu Wolkenturm. Počas nasledujúcich siedmich sobôt sa tu budú konať obľúbené letné večerné koncerty: program letných koncertov zahŕňa široké spektrum od baroka až po modernú hudbu, pričom si tento rok na svoje prídu zvlášť milovníci muzikálovej a filmovej hudby.

Na Grafeneggskom festivale sa budú na pódiu striedať medzinárodné orchestre aj sólisti, starí známi hudobníci či grafeneggskí debutanti. Mimoriadnym bodom budú tri symfónie a jeden z najkrajších cyklov piesní hudobnej literatúry životného diela Gustava Mahlersa. Zárukou toho, že leto v Grafeneggu bude skutočnou hudobnou slávnosťou, budú okrem iného hlasy Dmitriho Hvorostovskeho a Aidy Garifulliny, virtuozita sólistov Martina Grubingera a Vadima Repina či dirigentov Semyona Bychkova a Daniela Hardinga. Hudba je živý, neustále sa vyvíjajúci organizmus, čo je fakt, ktorý tento rok zosobní miestny skladateľ Brad Lubman a ktorý ho návštevníkom sprostredkuje v rámci svojho skladateľsko-dirigentského workshopu „Ink Still Wet“.

Grafeneggský festival

Odporúčame…