Lúčne festivaly 2018

Vrcholové podujatia na lúkach Železnej cesty v roku 2018

Všetci milovníci turistiky a horských lúk sú srdečne vítaní na lúkach Železnej cesty medzi obcami St. Anton a/d Jeßnitz a Göstling a/d Ybbs. Hochbärneck, Hochkar, Siebenhütten a spol. pozývajú každoročne od júna do augusta na tradičné spoločenské podujatia v prostredí čerstvého horského vzduchu. Tunajší mix živej hudby, teplých letných dní a dobrôt regiónu Mostviertel zaručuje skvelú zábavu v uvoľnenej atmosfére.

23. júna 2018: Vatry na horách (panoramatický horský chodník)

Predstavenie zložené z viac ako dvadsiatich horských vatier premení panoramatický horský chodník v deň letného slnovratu na žiarivú ohnivú reťaz, pričom si tento žiarivý zvyk možno vychutnať 23. júna 2018 – cieľom tejto obyčaje je zahnať zlých duchov v druhej polovici roka. Toto rušné podujatie je sprevádzané mnohými festivalmi a oslavami – od obce Sonntagberg cez St. Leonhard/Walde, Windhag a Randegg až po obec Ybbsitz.
Vatry na horách

24. júna 2018: Lúčny festival Hochbärneck

Pohorie Hochbärneck pri obci St. Anton an der Jeßnitz je v lete aj zime obľúbeným výletným cieľom mnohých rodín. Chata Almhaus Hochbärneck je počas letných mesiacov otvorená denne od 9.00 hod. (v pondelok a utorok je zatvorená) a návštevníkov neustále pozýva zúčastniť sa príjemných tradičných lúčnych podujatí. 24. júna 2018 sa tu od 10.00 hod. bude konať lúčny festival so sv. omšou, spoločným posedením pri jedle a lúčnym tancom.
Lúčny festival Hochbärneck

22. júla 2018: Omša na Hochkare

Na Hochkare toho možno veľa zažiť aj v lete. Niet divu. Jeho údolie nachádzajúce sa v nadmorskej výške 1 400 m je totižto ideálnym východiskovým bodom dlhých peších túr či výletov na horských bicykloch. Gastronomické prevádzky dokážu hostí presvedčiť aj počas letnej sezóny, kedy návštevníkov lákajú aj mnohými letnými podujatiami. 22. júla 2018 sa bude na Hochkare konať omša.
Omša na Hochkare

28. júla2018: Lehardiandacht Herrenalm

Tradičná kamenná horská chata Herrenalm vás 28. júla 2018 pozýva na podujatie „Lehadiandacht“ pod krížom Leonhardikreuz pri obci Gaming. Za približne jeden a pol hodiny trvajúci výstup k vysokohorskej chate nachádzajúcej sa v nadmorskej výške 1 327 m budete odmenení výdatným občerstvením a nádhernou alpskou idylou.
Lehardiandacht Herrenalm

29. júla 2018: Omša na Dürrensteine

Omša na Dürrensteine sa už tradične koná v poslednú júlovú nedeľu. Miestom konania je rodinná chata Ybbstalerhütte nachádzajúca sa v nadmorskej výške 1 343 m. Cesta k chate je v závislosti od zvolenej trasy dlhá päť až sedem kilometrov.
Omša na Dürrensteine

15. augusta: Lúčny festival Siebenhütten

Mimoriadna atmosféra na tradičnej pastvine Siebenhütten pri Göstlingu pritiahne každý rok v čase sviatku Nepoškvrneného počatia Panny Márie množstvo návštevníkov z celého regiónu Mostviertel. Zaujímavá je už slávnostná omša konajúca sa pri kríži Gipfelkreuz, skvelá nálada potom pretrváva aj poobede počas lúčneho koncertu a tanca. V nádhernom horskom svete Ybbstalských Álp samozrejme nemôže chýbať ani tradičné kulinárske umenie či domáce ľudové kroje.
Lúčny festival Sienbenhütten

15. augusta: Lúčne hody Hochbärneck

Pohorie Hochbärneck pri obci St. Anton an der Jeßnitz je v lete aj zime obľúbeným výletným cieľom mnohých rodín. Chata Almhaus Hochbärneck je počas letných mesiacov otvorená denne od 9.00 hod. (v pondelok a utorok je zatvorená) a návštevníkov neustále pozýva zúčastniť sa príjemných tradičných lúčnych podujatí. Na lúčnych hodoch s hudobným sprievodom sa 15. augusta 2018 stretáva množstvo muzikantov regiónu Ötscherland.
Lúčne hody Hochbärneck

S PODPOROU KRAJA A EURÓPSKEJ ÚNIE

  • Förderlogo_noe_SK
  • Förderlogo_LE14-20_sk
  • Förderlogo_Leader_sk
  • Förderlogo_EU_SK