Malé, ale kvalitné lyžiarske strediská

Mimo hlavných ťahov a v rodinnej atmosfére

Tlačenica pri vlekoch, preplnené zjazdovky a žiadne miesto na chate? V malých, ale kvalitných lyžiarskych strediskách sa zaručene nestretnete s dlhým čakaním a tieto miesta u vás zabodujú prehľadnou ponukou, uvoľnenou atmosférou a veľkou dávkou pokoja. Menší počet zjazdovkových kilometrov tu vynahrádza najlepšia infraštruktúra a primeraný pomer kvality a služieb! Ideálne pre rodiny s deťmi!

Kvalitné malé strediská Viedenských Álp:

 • Raj prírodného snehu Unterberg
  Zábavný park, detský lyžiarsky areál a zjazdovka s prírodným snehom: v lyžiarskom stredisku Unterberg pri Muggendorfe sa môžu na snowboarde či lyžiach vyblázniť tak malí, ako aj veľkí, a to bez dlhého čakania a preplnených svahov.
 • Furtnerlifte Rohr im Gebirge
  Umiestnené v tichu a romantike, vhodné pre rodiny aj profíkov: stredisko Furtnerlifte je tajným tipom aj na večer, a to vďaka umelému osvetleniu.
 • Arabichl Kirchberg am Wechsel
  Prehľadné a cenovo výhodné: lyžiarske stredisko Arabichl predstavuje šarmantnú alternatívu pre všetkých, ktorí už majú dosť preplnených svahov a dlhého čakania.

Malé, ale kvalitné strediská v regióne Waldviertel:

Malé, ale kvalitné strediská v regióne Mostviertel:

 • Lyžiarske stredisko Maiszinken
  Maiszinken so svojimi 4,5 km zjazdoviek je zvlášť obľúbené rodinami.
 • Lyžiarske stredisko Kalte Kuchl
  Kalte Kuchl v Gutensteinských Alpách predstavuje zaujímavú alternatívu pre tých, ktorí sa chcú zimnej zábave venovať len krátko. Nachádza sa v obci Kleinzell a je vhodné zvlášť pre deti, začiatočníkov a lyžiarov, ktorí potrebujú oprášiť svoje schopnosti.
   
 • Skilift Riesenlehen v St. Georgen/Reith
  V idylickej obci St. Georgen am Reith možno nájsť stredisko Skilift Riesenlehen. Toto malé, ale kvalitné lyžiarske stredisko je vhodné zvlášť pre deti, ktoré by sa chceli naučiť lyžovať. No často sa tu s radosťou konajú aj firemné alebo klubové preteky.
   
 • Skilifte Puchenstuben
  Uprostred prírodnej rezervácie Ötscher-Tormäuer ponúka stredisko Puchenstuben príjemné a cenovo výhodné zimné športovanie pre celú rodinu.
   
 • Königsberg Lifte
  V blízkosti obce Hollenstein/Ybbs a na lesmi dobre chránenom mieste sa nachádza stredisko Königsberg. Svojimi piatimi vlekmi, detským vlekom a 14 km zjazdoviek je ideálne pre milovníkov prírody, ako aj rodiny.
   
 • Göllerlifte am Gscheid
  Pre snowboardistov, lyžiarskych začiatočníkov a rodiny je už dlho tajným tipom stredisko Göllerlifte am Gscheid. Najdlhšia zjazdovka má koniec-koncov 2 km. A pre deti sa tu nachádza malý vlek zdarma.
   
 • Lyžiarske stredisko Forsteralm
  Osem vlekov a 18 km rozmanitých zjazdoviek ponúka lyžiarske stredisko Forsteralm medzi obcami Waidhofen/Ybbs a Gaflenz. Na zjazdovkách sa o najlepšie podmienky starajú zasnežovacie zariadenia.