Mierny marec

Po stopách poslov jari a veľkonočného zajačika: Marec v Dolnom Rakúsku láka na vychádzku do prvej zelene.

Od prechádzky kvitnúcou prírodou až po slnečnú lyžovačku, od festivalu Oster-Grean až po výstavu orchideí: začiatok jari sa v Dolnom Rakúsku oslavuje veľmi pestrým spôsobom.

Keď vykuknú prvé hlavičky snežienok, šafranov a bledúľ, vtedy je jar už skutočne blízko. Prebúdzajúca sa príroda v marci pozýva na svieže jarné prechádzky. Napríklad po národnom parku Dunajské luhy, kde možno na sprevádzaných exkurziách pozdraviť vracajúce sa sťahovavé vtáky, alebo po údolí Pielachtal, kde sa v rámci sprevádzaných turistických výletov vydáte po stopách kvitnúcich drieňov. Na horách zase ešte aj v marci prekvitá radosť zo zimného športu, zvlášť na Hochkare alebo Schneebergu, kde sú veľmi obľúbené slnečné lyžovačky a lyžovačky na ľadovcovom snehu.

Od festivalu Oster-Grean až po podujatie Osterreigen
Veľká noc v Dolnom Rakúsku je pestrá nielen vďaka veľkonočným vajíčkam. Krajinou sa vinie bohatá a rozmanitá šnúra podujatí, vďaka ktorým budete dobre naladení a veselí. Na tradičných festivaloch, ako je napr. Oster-Grean alebo Pochod do Emmaus vo Weinvierteli, na veľkonočných koncertoch v Grafeneggu alebo festivale IMAGO DIE v Kremse, prechádzkach a mnohých veľkonočných trhoch si ľudia pripomínajú zmŕtvychvstanie Krista a zároveň vítajú jar. Zvlášť nádherne sa oslavuje veľkonočné obdobie vo Wachau. Počas podujatia Osterreigen Wachau sa v tomto svetovom kultúrnom dedičstve UNESCO uskutočňujú jarné prechádzky, veselé hudobné koncerty, informatívne ochutnávky, a pritom možno nájdete aj to či ono veľkonočné vajíčko.

Jarný výlet
Na Veľkú noc otvárajú svoje brány aj mnohé top výletné ciele a výletnú sezónu spúšťajú trhmi alebo malými festivalmi. Veľmi exoticky víta jar opátstvo Klosterneuburg: každé dva roky sa tu v marci koná najväčšia výstava orchideí v Rakúsku.