Nad všetkými vrcholkami

Leto na horách v Dolnom Rakúsku ponúka nezabudnuteľné výhľady na prekrásnu horskú panorámu alebo do ďalekej krajiny. To jednoducho musíte vidieť!

Keď stojíte oboma nohami v oblakoch, otvára sa pred vami tá najkrajšia panoráma na svete: tá, ktorú pre nás stvorila príroda sama. Leto na horách v Dolnom Rakúsku ponúka množstvo nezabudnuteľných pohľadov z vrcholkov, pričom tie najkrajšie nájdete práve tu.

Raj s výhľadom
Leto na horách v Dolnom Rakúsku ponúka prekrásne výhľady vďaka dvom dvojtisícovým vrchom Rax a Schneeberg, ako aj množstvu ďalších kopcov. Náš panoramatický tip: Viedenský alpský oblúk, ktorý je známy aj ako „raj pohľadov“, a Ötschermassiv, známy ako rakúsky Grand Canyon.

Výhľady ako z pohľadnice a panorámy na fotografovanie
Z chodníka Skywalk k panoramatickému výhľadu: Obe vyhliadkové plošiny, Hohe Wand a Hochkar, ponúkajú jedinečné výhľady a pohľady do krajiny. Zauberberg Semmering nadchýna svojím nezabudnuteľným 360-stupňovým výhľadom z vyhliadkovej pozorovateľne Milleniumswarte. Nostalgia vás chytí za srdce pri tzv. 20-šilingovom pohľade na Semmering a miestnu železnicu, ktorý bol kedysi zvečnený aj na bankovkách.

Naše tipy na panoramatické chaty
Chata Terzerhaus, ktoré je vhodná na návštevu s deťmi, poskytuje zo svojej panoramatickej terasy jedinečný pohľad na horskú panorámu. Za ňou však v ničom nezaostáva ani útulná chata Traisnerhütte so svojím širokým výhľadom na región do Mostviertel. Mimoriadne príjemný je pohľad na hory z ležadiel stanice Horský penzión Raxalpe, zatiaľ čo chata Neue Seehütte ponúka výhľad na Viedenské Alpy.

Chaty