Dunajská romantika na Welterbesteigu

1. deň ‒ individuálny príchod do Kremsu

2. deň ‒ Krems-Dürnstein, 12,5 km, 4,5 hod., 550 m výstup
Cez staré mesto Krems, cez „Hoher Markt“ s gotickým  Gozzoburgom, ďalej cez kremské vinice smerom k starému mestu Stein a do ulice s pivničkami a krčmičkami, popri ruine Steiner, ďalej cez priestranné vinice v Loibenbergu a  popri barokovom zámku k stredovekému Dürnsteinu s jeho barokovým kláštorom.

3. deň ‒ Dürnstein-Weißenkirchen, 16 km, 6 hod., 830 m výstup
Cez stredoveký Eselsteig hore k ruine hradu Dürnstein – kde bol väznený kráľ Richard Löwenherz. Skalnatou krajinou a dubovým lesom smerom na Schlossberg s vyhliadkou. Nasleduje horská krčma Fesslhütte a posiedka s úžasným výhľadom na okolie. Ďalej sa cesta vinie na  Höhenweg k Schildhütten so stanicou Labestation pri vinárstve Pomassl. Cez vinicu Achleiten a Klaus po panoramatickej ceste k vinárskej obci Weißenkirche s Wehrkirche a gotickým Teisenhoferhof. 

4. deň ‒ Weißenkirchen-Spitz, 10,5 km, 3,5 hod., 500 m výstup.
Gotickou štvrťou „Auf der Burg“ k chýrnemu vinárskemu kraju okolo Weißenkirchen. Cez lúky a skalnú krajinu k Michaelerbergu (prírodná pamiatka), ďalej k Červenej bráne smerom na Spitz. Zostup vinicami k barokovému námestiu  Kirchenplatz v Spitzi. Popoludní vás tu čaká koštovka vína u vinára.

5. deň ‒ Spitz-Aggsbach Dorf, 16,5 km, 5,5 hod., 780 m výstup.
Štart  loďou naprieč Dunajom do Arnsdorfu. Putovanie po Buchentali s možnosťou výstupu k Hohen Stein. Cez les Dunkelsteinerwald ku kláštoru Maria Langegg (s pútnickým múzeom), až dosiahneme mohutné hradné ruiny Aggstein. Zostup do  Aggsbach Dorfu, známom kartuziánmi a kováčmi. 

6. deň  ‒ Aggsbach Dorf-Melk, 17 km, 6 hod., 600 m výstup.
Putovanie k Hohenwarther Höhe v Dunkelsteinerwalde. Lesom a lúčnymi cestami zostup na Schönbühel so zámkom a kláštorom Servitov. Cez východiskový bod Jonaskreuz do starého mesta Melk s jeho nádherným kláštorom.

7. deň ‒ záverečný ‒ plavba  loďou  cez Wachau z Melku do Kremsu, odkiaľ dobre vidno historické staré mesto Melk a kláštor. 

Ponúkané služby:

  • 6 x prenocovanie inkl. raňajky vo vybraných zariadeniach
  • 5 x desiata s regionálnymi produktmi od hostiteľa
  • 6 x prevoz batožiny do ubytovacieho zariadenia (maximàlne 1 batožina)
  • 1 x koštovka troch druhov vína
  • 1 x plavba loďou z Melku do Kremsu (jedna cesta)
  • 1 x turistická mapa, popis trasy a informácie o svetovom kultúrnom dedičstve Wachau

Paušál na osobu: od € 639,- v dvojposteľovej izbe

Nie je v cene a treba zaplatiť na mieste:

  • Prevoz kompou zo Spitz – Arnsdorf
  • Parkovné v Kremse, ak prídete autom.

Organizátor:
Donau Niederösterreich Tourismus GmbH, A-3620 Spitz an der Donau, Schlossgasse 3, číslo GISA: 13091941
Uplatňujú sa všeobecné podmienky spoločnosti Donau Niederösterreich Tourismus GmbH - tieto nájdete na adrese www.donau.com/impressum.

Ceny bez pobytovej taxy, bližšie informácie na: www.niederoesterreich.at/taxen

Obdobie ponuky

  • možná rezervácia 10.04.2022 až 26.10.2022

Vyžiadať ponuku

Opýtať sa na Dunajská romantika na Welterbesteigu

Vaše údaje o ceste
Vaše údaje
Vaše kontaktné údaje (meno, adresa, e-mailová adresa a telefónne číslo), ako aj vaše údaje špecifické pre danú cestu (dátum príchodu/odchodu, počet osôb, počet detí a vek detí) sa u nás ukladajú na účel a počas doby spracovania vášho nezávislého dopytu a sú nami sprostredkované príslušnému ubytovateľovi/poskytovateľovi s cieľom prípravy ponuky. Nad rámec uvedeného nebudeme vaše údaje poskytovať tretím stranám. Ďalšie informácie o vašich právach ako dotknutej osoby, ako aj o nás ako o osobe zodpovednej za spracovanie údajov nájdete v našom vyhlásení o ochrane osobných údajov.