Jazda na bicykli po bývalej železničnej trati

Na waldviertelskej cyklotrase Thayarunde

od 208,- Eur za osobu v dvojlôžkovej izbe Vyžiadať ponuku Obdobie ponuky

Vychutnajte si rekreačnú cyklistiku v regióne Waldviertel – letná ponuka „jazda na bicykli po bývalej železničnej trati“ je na to ideálna! Či už rodiny s deťmi, rekreační cyklisti alebo skupiny priateľov: Na cyklotrase Thayarunde všetci šliapu do pedálov s radosťou! Niet divu, pri všetkých tých historických prírodných a kultúrnych klenotoch regiónu Waldviertel, ktoré sú po ceste...

Cyklotrasa Thayarunde má celkovo 111 kilometrov, pričom približne 50 kilometrov vedie po novo vyasfaltovaných bývalých železničných tratiach. Trasa sa láskyplne túli k miernym profilom terénu. Hlavný dôvod spočíva v minulosti: Parné lokomotívy, ktoré krížili región Waldviertel, neboli schopné prekonávať strmé stúpania. To viedlo železničných inžinierov k vyrovnaniu krajiny. Údolia sa zasypali a kopce odstránili. Výsledkom bolo maximálne stúpanie na úrovni troch percent.

Čo zostalo dodnes? Nádherne rovinatá cezhraničná cyklotrasa pre všetkých, ktorí si chcú plnými dúškami užiť čas na dvoch kolesách! Trasa vedie cez krajinné úseky medzi mestom Waidhofen an der Thaya a Slavonicami v Českej republike. Rovnako aj medzi obcou Göpfritz an der Wild a obcou Raabs an der Thaya. Trasa má okrem toho napojenie na existujúce top cyklotrasy a málo frekventované vedľajšie cesty.

Apropos obce Raabs an der Thaya: K dispozícii je tu ubytovanie na trojdňovú cyklistickú dovolenku s polpenziou. Ak sa ubytujete v hoteli JUFA Waldviertel, okrem trasy Thayarunde na vás čakajú aj zrúcaniny hradu Kollmitz a miestne kúpele Vitalbad. V hoteli Liebnitzmühle vám zas k ubytovaniu poskytnú cyklistickú a turistickú mapu, poukaz na masáž a možnosť využívania vlastného wellness zariadenia Energiewelt SIRIUS. Okrem toho si na jeden deň môžete vyskúšať jazdu na elektrickom bicykli. Na tom, kde sa rozhodnete stráviť obe noci, pritom vôbec nezáleží...

Balíček zahŕňa:

 • 2 noci vrát. polpenzie

Doplnkové služby zahrnuté v rámci ubytovania v JUFA Hotel Waldviertel:

 • Vstup na prehliadku zrúcaniny hradu Kollmitz a do kúpeľov Vitalbad Raabs/Thaya
 • Zapožičanie e-biku na jeden deň

Doplnkové služby zahrnuté v rámci ubytovania v hoteli Liebnitzmühle:

 • cyklistické a turistické mapy na izbe
 • využitie hotelového wellness a relaxačného sveta Sirius so saunou, parným kúpeľom, infračervenou kabínou, krytým bazénom, vonkajšou vírivkou, energetickou pyramídou, sprchou s lurdskou vodou a vodou z Nordenau, energizujúcou studňou, čakrovým chodníkom.
 • Cyklistické občerstvenie (obedový balíček)
 • Masážny poukaz v hodnote 5,- € na osobu

Informácia o cene:

 • JUFA Hotel Waldviertel***, Raabs/Thaya
  Cena balíčka za osobu v dvojlôžkovej izbe € 137,-
  Príplatok za jednolôžkovú izbu € 20,-
   
 • Hotel Liebnitzmühle**** Liebnitz bei Raabs/Thaya
  Cena balíčka za osobu v dvojlôžkovej izbe € 189,-
  Príplatok za jednolôžkovú izbu € 40,-

Usporiadateľ: Waldviertel Incoming Fremdenverkehrsförderungs- und Betriebsgesellschaft m.b.H.,
Landstraße 16/1/2, A-3910 Zwettl, Č. usporiadateľa: 2014/0053
Platia všeobecné obchodné podmienky spoločnosti Waldviertel Incoming – tieto nájdete na adrese www.waldviertel.at/reise-und-stornobedingungen.

Ceny bez pobytovej taxy, bližšie informácie na: www.niederoesterreich.at/taxen

Obdobie ponuky

 • možná rezervácia 19.05.2021 až 31.10.2021

Vyžiadať ponuku

Opýtať sa na Jazda na bicykli po bývalej železničnej trati

Vaše údaje o ceste
Vaše údaje
Vaše kontaktné údaje (meno, adresa, e-mailová adresa a telefónne číslo), ako aj vaše údaje špecifické pre danú cestu (dátum príchodu/odchodu, počet osôb, počet detí a vek detí) sa u nás ukladajú na účel a počas doby spracovania vášho nezávislého dopytu a sú nami sprostredkované príslušnému ubytovateľovi/poskytovateľovi s cieľom prípravy ponuky. Nad rámec uvedeného nebudeme vaše údaje poskytovať tretím stranám. Ďalšie informácie o vašich právach ako dotknutej osoby, ako aj o nás ako o osobe zodpovednej za spracovanie údajov nájdete v našom vyhlásení o ochrane osobných údajov.