Od najdlhšej rieky k najväčšiemu jazeru

Od brehov Dunaja až k Neziderskému jazeru.

„Vietor, víno a voda“ je motto takmer 97-kilometrovej cyklistickej trasy pre objaviteľov vedúcej po voňavých viniciach pozdĺž Dunaja až k brehom Neziderského jazera obrasteného trstinou.

Ak chcete na vlastnej koži zažiť rímsku kultúru alebo čisté barokové potešenie zo života – určite vám tu nebudú chýbať ani možnosti na objavovanie histórie. Milovníci prírody sa taktiež majú na čo tešiť: v zelenom lužnom lese Národného parku Dunajské luhy alebo pri nedotknutých trstinových porastoch Národného parku Neziderské jazero – Seewinkel – trasa pre objaviteľov obsahuje všetko, čo sľubuje.

V okolí početných ubytovacích prevádzok rozmiestnených popri trasách, ktoré na vás čakajú s kulinárskymi špecialitami, nájdete omnoho viac ako len vodu a víno. Tri čiastkové trasy, ktoré vedú z mestečka Neusiedl am See cez mesto Bruck an der Leitha do obce Petronell Carnuntum z obce Petronell Carnuntum do Kittsee a z Kittsee opäť do mestečka Neusiedl am See, sú pohodlne dostupné aj vlakom. Východiskové a konečné body sú vždy napojené na sieť verejnej dopravy.

Objaviteľská trasa Od Dunaja k Neziderskému jazeru