Osviežujúci apríl

Všade sa oslavuje príchod jari: vínna jar na vínnej ceste, muštová jar v Mostvierteli a vysokokvalitný gurmánsky festival vo Wachau.

Apríl začína v Dolnom Rakúsku spravidla kvitnutím marhúľ vo Wachau a končí kvitnutím hrušiek v Mostvierteli. Medzi oboma kvitnúcimi obdobiami si pôžitkári môžu predovšetkým vychutnať pestrú paletu chutných podujatí.

Na začiatku roka sa na vínnej ceste v Dolnom Rakúsku otvárajú nielen puky, ale aj dvere do pivníc. Či už vínna túra vo Weinvierteli, vínna jar v Kamptale, Kremstale či Traisentale alebo vo Wachau, spoznávanie mladého vína v Göttlesbrunne či Tour de Vin rakúskych tradičných vinární – pre pôžitkárov sú veľké ochutnávkové podujatia na jar optimálnym časom urobiť si v príjemnej atmosfére prehľad o novom roku a zároveň naplniť vlastnú pivnicu.

Festival všetkých zmyslov
V čase úžasného kvitnutia marhúľ je Wachau zároveň aj vo svojom kulinárskom rozpuku. Počas festivalu wachau GOURMETfestival možno bohatý potenciál pôvabného údolia Dunaja zažiť v jeho koncentrovanej forme. Na programe sú exkluzívne menu, mimoriadne ochutnávky vín a príjemné pôžitkárske podujatia.

Omamná kvetinová nádhera
Jar sa v Mostvierteli oslavuje viac domácky. Krajina sa prevažne koncom apríla premieňa na voňavé biele kvetinové more vďaka státisícom kvitnúcich ovocných stromov. Počas muštovej jari pozývajú jednotlivé obce, gazdovstvá a výletné miesta pozdĺž Muštovej cesty von do prírody aj na kulinárske objavy týkajúce sa tu uskladneného hruškového muštu. Vrcholom sú podujatia Salón muštu na Schallaburgu a Deň muštu, ktorý sa na celej Muštovej ceste oslavuje poslednú nedeľu v apríli.