Epizóda 1: Peter objavuje kulinárske poklady Dolného Rakúska

Dolné Rakúsko je veľká krajina vína. Ale dnes vám Peter ukáže, že v tomto regióne môžete objavovať aj ďalšie kulinárske poklady.

Peter vám dnes ukáže, že víno v Dolnom Rakúsku nie je len také hocijaké, ale celkom výnimočné, a každý rok na jar priláka na ochutnávku a prechádzku po viniciach návštevníkov z celého sveta. A nezostane, samozrejme, len pri ochutnávke vína. Podávať sa budú aj regionálne špeciality, mušt a sladké marhuľové knedličky ako dezert. Mmmm...

Peter objavuje Dolné Rakúsko nielen po kúskoch, ale aj po dúškoch. A preto sa vydal na cestu, aby počas Vínnej jari odhalil tajomstvo lahodnej hroznovej šťavy. Či už nad zemou v idylických terasovitých viniciach v regióne Weinviertel a v údolí Wachau, svetovom kultúrnom dedičstve UNESCO, alebo pod zemou v storočných vínnych pivniciach: Peter pozorne počúva, čo mu víno rozpráva. Aj medzi storočnými hruškami na Muštovej ceste môžete od muštových barónov pri poháriku mostella vymámiť tajomstvá regionálnej kuchyne. Ešte sladšie ako mušt sú pravé wachauské marhuľové knedličky, ktoré korunujú cestu za pôžitkami, skôr ako Peter padne unavený do postele.