Pohoda na chate

Dolnorakúske chaty sú mimoriadne obľúbené práve v zime. Niet divu, koniec-koncov nie je nikde útulnejšie a chutnejšie.

Útulná chata priamo pri zjazdovke s domácimi dobrotami a nezabudnuteľným výhľadom – o tom snívajú mnohí. Aby sa z vašej dovolenky stala skutočná pohoda na chate, potrebujete iba tú správnu adresu. Máme ich pre vás až 4…

Dovolenka je na to, aby ste si ju užili
Aká by to bola cesta na vrchol bez posedenia na chate alebo lyžiarske popoludnie bez krátkej pauzy, či zimná dovolenka bez tradičnej lyžiarskej malinovky? Nebolo by to jednoducho ono, že? Preto vám tu predstavujeme mimoriadne obľúbené chaty, ktoré sú známe práve svojimi výnimočnými ponukami na relax.

Romantika priamo na svahu:
Stadleralm a Berggasthof Mönichkirchner Schwaig

Prvá certifikovaná pôžitkárska horská chata Dolného Rakúska, chata Stadleralm, nadchýna prekrásnym výhľadom na Ötscher, ako aj svojou polohou: priamo pred jej dverami sa nachádza lyžiarske stredisko Annaberg! Uprostred čarovnej krajiny v lyžiarskom stredisku Möchnichkirchen sa zase nachádza chata Berggasthof Mönichkirchner Schwaig. Tu si možno vychutnať romantické dni v útulných, samostatných zrubových chatkách.

Pre lyžiarov a snežných turistov:
Wirtshaus Gut Weißenbach a Waxriegelhaus

Na úpätí pastviny Forstalm sa nachádza prevádzka s pôžitkárskymi izbami Wirtshaus Gut Weißenbach. A pretože je hostiteľ aj lyžiarskym inštruktorom, berie svojich hostí rovno hneď aj na svah! Nie priamo pri zjazdovke, ale práve preto s ideálnou polohou pre snežných turistov, sa nachádza chata Waxriegelhaus na pohorí Rax. Tu sa usilovným turistom servírujú domáce pokrmy. Hladných turistov tu už očakáva waxriegelbské pivo alebo obrovské waxriegelské knedličky.