Herbst Traisental, © schwarz-koenig.at
Cyklodovolenka pri víne

Hviezdicová cyklistika v retzskom kraji

Pôžitkárska cyklistika. Žiadne iné slová nevystihujú cyklotrasy regiónu Weinviertel lepšie. Koniec koncov vás tu k oddychu a pôžitkom pozýva množstvo viech, vinárničiek a vínnych uličiek. Táto 1 600-kilometrová cyklistická sieť v najväčšej vinárskej oblasti Rakúska je lemovaná romantickými vinohradmi a historickými budovami, ktoré nielen krásne vyzerajú, ale rozhodne stoja aj za návštevu.

Vychádzajúc z vinárskeho mesta Retz zažijete výnimočnú cyklistickú zábavu a preskúmate nasledujúce trasy:

 • Cyklotrasa Weinviertel DAC Radtour (56 km): Túra začína pri zaujímavej Retzskej zážitkovej pivnici, ktorá je vďaka svojim 21 kilometrom najdlhšou pivnicou v strednej Európe. Popri pivnici Röschitzer Weberkeller s historickými ílovými rytinami vedie cyklotrasa Weinviertel DAC Radtour k zellerdorfskej vínnej uličke Maulavern. Pri pohári vína alebo hroznovej šťavy si tu môžete oddýchnuť pred návratom do mesta Retz.
 • Cyklotrasa Reblaus-Radl-Weg (35 km): Z mesta Retz do obce Drosendorf sa dostanete najlepšie expresom Reblaus, úplne najlepšie vo vinárskom vagóne, kde sa o kulinárske zážitky postarajú regionálni vinári. Naspäť vedie trasa Reblaus-Radl-Weg popri bujných vinohradoch, širokých poliach a idylických viechach, kde na vás čaká jedno či dve deci vína.
  POZOR: Reblaus Express premáva len cez víkendy a sviatky. Tu nájdete internetovú stránku, na ktorej je možné vidieť presný cestovný poriadok.
 • Cyklotrasa Víno a kultúra (55 km): Cez jemne zvlnený terén a popri idylických vinohradoch sa preveziete dvoma svetmi – vína a kultúry. Urobte si čas a vychutnajte si cenné dojmy z tejto cezhraničnej cyklotrasy!

Zahrnuté služby

 • 2 alebo 4 noci buď v hoteli Althof Retz (kategória 4 hviezdičky), alebo vo vinárstve Bauer v obci Jetzelsdorf (kategória 4 kvietky)
 • vínne kulinárstvo (4-chodové menu s vínom): pri ubytovaní v meste Retz v hoteli Althof Retz, pri ubytovaní vo vinárstve Bauer v hoteli Gasthof Raymund
 • prehliadka Retzskej zážitkovej pivnice s ochutnávkou vína
 • cyklomapa s podkladmi o ceste

Informácie o cenách

 • 2 noci:
  235,- € za osobu v dvojlôž. izbe na statku v hoteli Althof Retz (jednolôž. izba 265,- €)
  181,- € za osobu v dvojlôž. izbe s manželskou posteľou v kategórii Budget v hoteli Althof Retz (jednolôž. izba 201,- €)
  190,- € za osobu v dvojlôž. izbe vo vinárstve Bauer (jednolôž. izba 169,20 €)
   
 • 4 noci:
  403,- € za osobu v dvojlôž. izbe na statku v hoteli Althof Retz (jednolôž. izba 463,- €)
  295,- EUR na osobu v dvojposteľovej izbe s manželskou posteľou v kategórii Budget v hoteli Althof Retz (jednolôžková izba EUR 335,-)
  312,- € za osobu v dvojlôž. izbe vo vinárstve Bauer (jednolôž. izba 271,- €)

Ceny bez pobytovej taxy, bližšie informácie na: www.niederoesterreich.at/taxen

Obdobie ponuky

 • možná rezervácia 01.04.2020 až 15.11.2020

Vyžiadať ponuku

Opýtať sa na Hviezdicová cyklistika v retzskom kraji

Vaše údaje o ceste
Vaše údaje
Moje kontaktné údaje (meno, adresa, e‐mail a telefónne číslo), ako aj údaje týkajúce sa mojej cesty (dátum príchodu/odchodu, počet osôb, počet a vek detí) sa uchovávajú len na účely a po dobu spracovania mojej nezáväznej žiadosti a hostiteľ/poskytovateľ ich preto dostane k dispozícii. Moje údaje sa neposkytujú tretej strane nad uvedený rámec.