Pôžitkárska míľa 2019

Najdlhšie pohostinstvo na svete.

Počas obidvoch víkendov, 7. – 8. a 14. – 15. septembra 2019, opäť premení viac ako 80 vinárov a podnikov kúpeľnú oblasť vo Viedenskom lese na najdlhšie pohostinstvo na svete – s voľným vstupom.

„Zostanem ešte zobkať“, to sú slová Dolnorakúšanov, keď sa zdržia v tomto regióne a vychutnávajú si pohostinnosť. Niet divu, pretože kde sa dá lepšie ísť na výlet, ochutnávať a užívať si ako na Pôžitkárskej míli v kúpeľnom regióne Viedenského lesa.

Najdlhšie pohostinstvo na svete dobývajú dovolenkári na trase dlhej 10 km pozdĺž turistického chodníka 1. Wiener Wasserleitungswanderweg medzi obcami Mödling a Bad Vöslau. Približne 80 vinárov bude aj v roku 2019 svojim hosťom opäť ponúkať víno, mušt, burčiak a lahôdky z Viedenského lesa. Traktory a turistické vláčiky premávajúce z vlakových staníc na podujatie umožňujú pokojný výlet.

Pešia turistika – ochutnávka – vychutnávanie

Počas obidvoch víkendov, 7. – 8. a 14. – 15. septembra 2019, vás pozýva podujatie Pôžitkárska míľa so svojimi kulinárskymi stánkami na prechádzku sviežou zeleňou. Špeciality tohto regiónu môžu všetci pôžitkári ochutnať u hostiteľov združenia Kultúra hostincov Dolného Rakúska a u regionálnych výrobcov. Združenia „Kvalita na vychutnávanie“ („Gutes zum Genießen“) a „Takto chutí Dolné Rakúsko“ („So schmeckt Niederösterreich“) vám pripravia dokonalý kulinársky zážitok. Počas túry jednoducho musíte ochutnať pohár muštu alebo vína. Varovanie: pohárom burčiaka by ste si mali po správnosti pripiť len spolu s jedlom. Či už zostanete až do tmy v stánku a budete „zobkať“ alebo budete Pôžitkársku míľu objavovať v jej plnej dĺžke, to ponecháme celkom na vás. V každom prípade vám vieme zaručiť veselé chvíle strávené s priateľmi počas prechádzky vinicami.