Göstling-Hochkar

Najvyššie položené lyžiarske stredisko v Dolnom Rakúsku s garanciou snehu nadchýna rozmanitými zjazdovkami a množstvom skvelých možností na svahu aj mimo neho.

Kde si rodiny vychutnávajú jedinečnú radosť z lyžovania na 19 kilometroch zjazdoviek, freeriderom sa nadšením lesknú oči a milovníkom hlbokého snehu sa rozbúchajú srdcia, tam možno nájsť v nadmorskej výške 1 800 m najvyššie položené lyžiarskej stredisko Dolného Rakúska: prekrásny Hochkar.

Kde nachádzajú lyžiari a snowboardisti svoje biele šťastie
Vo výške 1 800 m s istými snehovými podmienkami môžu perfektne jazdiť aj malí lyžiari. Koniec-koncov ponúka Hochkar všetko, čo si len srdce lyžiarov a snowboardistov žiada: každý si tu nájde niečo pre seba, od rozmanitého zábavného parku cez divoké bubnové zjazdovky až po malý rozprávkový les. Náš tip na prenocovanie: 3* JUFA Hochkar priamo vedľa zjazdovky.

Kde sa zo začiatočníkov stávajú profíci
Najvyššie položené lyžiarske stredisko Dolného Rakúska nadchýna svojimi 10 vlekmi, 19 zjazdovkovými kilometrami a napínavým nočným lyžovaním. Nielen snowboardisti, freerideri a nováčikovia si tu radi skúšajú svoje možnosti. Aj lyžiarski velikáni ako Thomas Sykora, Andreas Buder alebo Kathrin Zettelová tu objavili svoju lásku k lyžiarskemu športu.

Tip pre rodiny na kombinovaný skipas do stredísk Lackenhof-Ötscher a Göstling Hochkar: Tvrdenie, že lyžovačka s deťmi je údajne drahšia, jednoznačne vyvracajú tieto dve lyžiarske strediská: deti do 10 rokov (ročník 2010) lyžujú za 4 eurá na deň – ak budú v stredisku lyžovať spolu s jedným z rodičov.

Mimo zjazdovky
Hochkar nie je iba skvelé lyžiarske stredisko, no aj mimo zjazdovky sa tu toho dá veľa zažiť. Čaká vás prekrásna zimná alebo snežnicová turistika, 32 idylických bežkárskych kilometrov a 10 km na korčuľovanie, prírodná sánkarská dráha alebo romantické jazdy v saniach s konským záprahom, ktoré môžete nechať doznieť v teplom ybbstalskom soľnom kúpeli.

Hochkar - top termíny:

  • 28. marca 2020 Pôžitkársky slalom
  • 4. apríla 2020 lyžovanie v kroji
  • 11. apríla 2020 Najväčšie zimné hľadanie pokladu v Dolnom Rakúsku

Okrem toho prosím uveďte tu:
Počas vybraných termínov sa každú stredu a piatok koná večerné lyžovanie. Umelé osvetlenie je v prevádzke od 18 do 21 hodiny a zjazdovky sa zmenia na nočnú arénu. Termíny tu

 

Viac o lyžiarskom stredisku Hochkar