Prepychový advent: s kulisou hradov a zámkov

Chutný punč, horúce gaštany a láskyplné remeslá možno v Dolnom Rakúsku obdivovať a vychutnávať v mimoriadne príjemnej a historickej atmosfére.

Keď teplota značne poklesne, stúpne na dolnorakúskych hradoch, v opátstvach a na zámkoch rozjímavá nálada. Niet divu, veď tu možno nájsť idylické, s láskou ozdobené vianočné trhy, ktoré návštevníkov očarúvajú výrobkami a pečivom vlastnej výroby.

Kráľovská adventná atmosféra
na hradoch Grafenegg a Schloss Hof

Umenie, kultúru a kulinárstvo si možno vychutnať v rámci adventu v Grafeneggu, ktorý tu slávi už svoje 40-ročné jubileum. V osvetlenom zámockom parku na návštevníkov čakajú útulné stánky s dobrotami a remeslami – podobne ako aj vo vianočnej dedinke zámku Schloss Hof, kde celoročne žiaria oči návštevníkov aj jagavé dekorácie.

Nezabudnuteľné vianočné chvíle
v opátstvach Göttweig a Seitenstetten

Punč, varené víno a láskyplné nápady na vianočné darčeky vás aj tento rok očakávajú v rámci adventného kúzla v benediktínskom opátstve Göttweig. Trochu juhozápadnejšie bude taktiež vládnuť romantická nálada, najneskôr vtedy, keď na vianočnom trhu v opátstve Seitenstetten začnú trúbiť trubači a svoje piesne spievať vianoční koledníci.

Historické vianočné trhy
na hradoch Schallaburg, Rosenburg a zrúcanine Aggstein

V rámci adventu na Schallaburgu sa všetko točí okolo šperkov, keramiky a rezbárskeho umenia. Mladí návštevníci si môžu sami zhotoviť vianočné darčeky v podobe sviečok alebo prútených výrobkov. Romantickú vianočnú rozprávku v jedinečnej atmosfére možno zažiť počas tradičného vianočného trhu na hrade Rosenburg. Skutočne stredoveká atmosféra zase vládne počas adventu na zrúcanine Aggstein. Tu sa vydáte spolu s obchodníkmi, koňmi a na ražni pečenými volmi na skutočnú vianočnú cestu v čase.

Želáme vám pokojný advent v Dolnom Rakúsku!

Tu prejdete na ďalšie vianočné trhy