Príjemne, útulne a teplo

Zima a wellness: zo snehu do oázy relaxu

Žiadne zimné oziabanie: Ak príde ten čas, aby si zima a bežný deň dali pauzu, potom sa rýchlo vydajte do Dolného Rakúska na krátku dovolenku za teplom a pohodou.

A čo je príjemnejšie, ako sa nechať zlákať nadýchaným vzduchom teplej sauny, keď vonku vládne mrazivá zima a trblietajúci sa sneh? Pocítiť, ako sa po výlete na kopec alebo po zimnom lese skrehnuté prsty opäť prebúdzajú k životu, ako sa rozťahujú pľúca, telo uvoľňuje a póry otvárajú? Dobré vedieť, že na alpskom juhu, ale aj na ďalekom severe Dolného Rakúska sa nachádza množstvo hotelov s wellness oázami, kde sa môžete ukryť pred mrazivým chladom zimy.

Wellness pre pocit pohodlia
K saune sa vo väčšine wellness oáz pridávajú aj ďalšie príjemné aktivity. Napríklad perličkový kúpeľ, ktorý zohreje a uvoľní svaly unavené zimným športovaním. Ale aj aromatický parný kúpeľ, infračervená kabína, sanárium alebo mierne temperovaná biosauna zahrejú nielen telo, ale aj dušu – predovšetkým vtedy, keď na seba pomaly necháte pôsobiť okolitý pokoj kombinovaný s výhľadom na krásnu zimnú panorámu.