Prírode na stope

Keď sa príroda mení na obdivuhodné miesto, musí ísť o leto na horách v Dolnom Rakúsku, pretože tu sa možno doslova prizerať tomu, ako príroda rastie.

To, že staveniská dokážu ponúknuť nielen prekážky, ale aj fascinujúce okamihy, dokazuje leto na horách v Dolnom Rakúsku. Tu možno nájsť rieky hĺbiace cestičky okolo pohorí, koreňové sústavy rozoberajúce hory, ale aj úžasné výhľady.

Prekážky hoďte za hlavu
Príroda je neustále v pohybe. Celkom v protiklade k mestám, kde bežný deň ovládli zápchy, stres a hektika. Práve preto ponúkajú naše letné prírodné staveniská napínavú zmenu oproti každodennému náhleniu. Koniec koncov pozývajú na obdivovanie, a nie na nudný výhľad z auta v zápche.

Prírodná výstavba
Fascinujúce prírodné staveniská možno počas leta na horách v Dolnom Rakúsku nájsť doslova všade. Sú to riečky, ktoré si už po stáročia náročne hĺbia cestu skalami. Alebo úchvatné kvapľové jaskyne, ktoré nie sú s prácou nikdy hotové, no napriek tomu sú vždy krásne. Miesta na relax, kde si možno vychutnať ticho a pokoj.

Naše tipy: top 5 letných stavenísk
Viedenskými Alpami si cestu hĺbia vodopády Myrafälle, zatiaľ čo chránená oblasť Wildnisgebiet Dürrenstein vo vrchoviskových rašeliniskách Leckermoos necháva turistov spomaliť a žasnúť. Na horskom masíve Ötscher vás očakáva mimoriadne obdivuhodné prírodné stavenisko vo forme kvapľovej jaskyne, zatiaľ čo vás romantická tiesňava Falkenschlucht Türnitz donúti na chvíľu sa zastaviť. Silu prírody demonštruje predovšetkým roklina Johannesbachklamm Würflach s celým svojím dychberúcim vzhľadom.

Výletné ciele