Región Wachau z vtáčej perspektívy

Pri pohľade zhora je región Wachau prinajmenšom taký krásny ako zdola. Neveríte? Tak by ste sa mali vybrať na okružnú trasu Vogelbergsteig.

Ferratový chodník Vogelbergsteig vyvedie turistov do wachauských výšok a predstaví im región s malebnými zákutiami, historickými budovami a dychvyrážajúcimi vinicami z nového zorného uhla, ktorý rozhodne stojí za výlet!

Pozrite si región Wachau zhora

Ferratový chodník Vogelbergsteig je jednou z najkrajších lezeckých trás v regióne Wachau. Návštevník tu 1,5 hodiny prechádza popri horskom pásme Vogelsberg a pritom stretáva mnohé zaujímavosti, vďaka ktorým je táto trasa výnimočná. Samozrejme, neustále ho sprevádza jedinečná malebná panoráma regiónu! Náš tip: Výnimočne krásne je toto prostredie predovšetkým na jeseň, keď sa pomaly sfarbujú listy a návštevník si môže užívať prechádzku ďaleko od davov turistov!

Úžasné výhľady a historická odbočka

Pri highlightoch začneme hneď s jednými tipom: Odvážte sa vystúpiť k povesťami opradenej zrúcanine hradu Dürnstein a vráťte sa v čase, predtým, ako sa vyberiete ďalej k vysunutej skalnej plošine, kde na vás čaká dychvyrážajúci výhľad. Rozprávkový pohľad sa vám naskytne aj z pozorovateľne Starhembergwarte – žartovne označovanej aj ako veža dlhovlasej krásky Rapunzel z príbehov bratov Grimmovcov – na vrchole kopca Schlossberg. Kľúč od nej mimochodom nájdete v chate Fesslhütte, kde sa počas túry môžete posilniť aj chutným občerstvením.

Pre dobrodruhov a objaviteľov

Zaujímavý výstup je vhodný aj pre skúsené deti. Treba si však pribaliť trochu dobrodružnej nálady, pretože malý kus cesty vedie po strmých skalách, ktoré sú zabezpečené oceľovým lanom. Odvaha bude odmenená jedinečnými skalnými útvarmi, ktoré nabádajú k lezeniu, a ten, kto bude mať šťastie, stretne dokonca aj veveričku alebo bude môcť obdivovať sokolie mláďatá na skalných previsoch!

Dodatočný tip: Pre tých, ktorí plánujú dlhší pobyt, sa ako kombinovaný turistický tip odporúča turistická etapa Welterbesteig vedúca z obce Dürnstein do obce Weißkirchen a tiež turistický pohárik vína vo vieche!

Tipy na ubytovanie v obci Dürnstein