Sánkarská zábava

Na dolnorakúskych sánkarských dráhach si na svoje prídu zvlášť milovníci závratných rýchlostí. A to dokonca vo dne aj v noci!

Kto si chce vychutnať dlhý zjazd, ten musí vysoko na kopec. Na dolnorakúskych vychytených sánkarských dráhach to pritom ide celkom príjemne, pretože tu sa na kopec dostanete pohodlne dopravným pásom. Cesta nadol sa tu často uskutočňuje až po dlhej oddychovej prestávke, keď dráhu zaleje umelé osvetlenie.

Pre labužníckych, neúnavných a prírodných sánkarov:
Zasnežený región Mostviertel

V idylickom regióne Mostviertel sa nachádzajú dychberúce prírodné sánkarské dráhy, ktoré sa stanú nezabudnuteľným vrcholom vašej dovolenky. Ako napr. prírodná sánkarská dráha Opponitz (rodina Kronsteiner-Oberrehau, tel. 0676/ 727 32 32), kde sa možno ešte aj za svitu umelého osvetlenia – napr. po krátkom odpočinku na farme Oberrehau – bezpečne sánkovať do doliny. A v stredisku St. Aegyd/Kernhof je dokonca na požiadanie k dispozícii kyvadlová doprava k prekrásnej prírodnej sánkarskej dráhe v centre Nordisches Zentrum.

Pre panoramatických, super rýchlych a dorasteneckých sánkarov:
Viedenské Alpy v Dolnom Rakúsku

Nie nadarmo sa Semmering nazýva zázračným vrchom! Tentokrát kvôli 3 km dlhej zážitkovej sánkarskej dráhe Erlebnis-Rodelbahn Zauberberg Semmering, po ktorej sa budete chcieť spúšťať zas a znova. Mimochodom: Malých aj veľkých sánkarov tu privíta čarodejník Siebenstein spolu s drakom Feuerzahnom, a to aj v noci!  „Nastúpiť si – pozor – choď!“ To je aj heslo panoramatickej sánkarskej dráhy Rax-Panorama-Rodelbahn (tel. 0676/ 462 92 64). Ale pozor: Nenechajte sa odpútať prekrásnym výhľadom! Náš tip pre sánkarských dorastencov: 200 m dlhá sánkarská lúka Panhans Rodelwiese priesmyku Semmering Passhöhe (tel. 02664/ 20025). Tu možno skvele stavať skokanské mostíky a nazbierať prvé skúsenosti.