Tipy na podujatia počas prázdnin

Chcete vedieť, aké atrakcie čakajú malých aj veľkých počas prázdnin? Dozviete sa v tomto článku!

1. Túra na snežniciach na náhornej plošine Rax

Na náhornej plošine Rax si môžete vychutnať pôsobivú horskú panorámu. Veľmi pekná je v tejto oblasti turistika na snežniciach. Najlepšie však urobíte, keď po brodení sa snehom využijete možnosť prenocovania na jednu alebo viac nocí a zahrejete sa vďaka službám wellness

2. Turistika so sprievodcom v Národnom parku Dunajské lužné lesy

V Národnom parku Dunajské lužné lesy zažijú vzrušujúce túry so sprievodcom aj deti. 12. februára medzi 14.00 a 17.00 hod. sa môžete vydať po stopách bobra. 13. februára medzi 9.30 a 12.30 sa pozornosť presunie na spevavé a vodné vtáctvo žijúce v národnom parku.

3. Zvieracia túra s alpakami a oslíkmi v regióne Waldviertel

Mäkkučká srsť a roztomilé okrúhle očká – alpaky a oslíky, ktoré na vás čakajú v regióne Waldviertel, si jednoducho zamilujete! Deti, a nielen ony, budú mať ihneď iskierky v oku a nebudú sa vedieť dočkať chvíle, kedy budú môcť so svojimi zvieracími kamarátmi preskúmať zasneženú zimnú krajinu.

4. Nočná túra so sprievodcom v prírodnej rezervácii Ötscher Tormäuer

V niektorých termínoch počas zimných mesiacov sprievodcovia v prírodnej rezervácii Ötscher Tormäuer ponúkajú neobyčajnú túru, známu ako Zimná noc plná zážitkov! Nad hlavou sa rozprestiera hviezdna obloha, pod nohami sa trblieta sneh a o hudobný program sa postarajú lesní obyvatelia zvieracej ríše.

5. Rodinné prehliadky a každodenné tvorivé kútiky v Dolnorakúskom múzeu

Dolnorakúske múzeum prináša cez prázdniny zábavu a hry pre malých aj veľkých a deti a cosoby mladšie ako 18 rokov majú navyše ešte aj vstup zdarma! Rodinná prehliadka prebieha každý deň (vrátane pondelka) o 14.00 hod. a od 13.00 do 17.00 hod. sú pripravené zaujímavé tvorivé kútiky!

6. Zimná turistika na zrúcaninu Araburg s nádherným výhľadom

Pre staršie deti a tínedžerov odporúčame zimnú túru na zrúcaninu hradu Araburg! Na zrúcanine hradu Araburg sa môžete pokochať výhľadom z pevnosti. Z miesta sa vám naskytne pohľad na kontrast, ktorý vytvára pahorkatina Viedenského lesa a predhorie Álp.

7. Sánkovanie na Semmeringu

Sánkovanie je zábava pre malých aj veľkých a zážitková sánkarská dráha Semmering je výnimočná, pretože je najdlhšou sánkarskou dráhou vo východnom Rakúsku. Tip: Sánkarská dráha sa pri umelom osvetlení pôsobivo rozžiari.

8. Prázdninový program pre deti na zámku Schloss Hof

Počas prázdnin je každý deň otvorený tvorivý ateliér pre deti. O rozmanitý program sa postará bábkové divadlo, kúzelnícke predstavenie, workshop zameraný na prácu s plsťou a klezmerová hudba.