Tirolerkogel

Žiariace detské očká, rozľahlé panorámy a rozmanité túry zase turistov čakajú na kopci Tirolerkogel. Koho neuchváti, ten si je sám na vine.

Tirolkogel je ideálnym cieľom pre rodiny aj pútnikov. Predovšetkým tí najmenší si v prírodnom centre Ötscher-Basis Wienerbruck, ako aj na mnohých turistických chodníkoch prídu na svoje. Mimochodom, mimoriadne chutné jedlo varia na chate Anna-Alm, ktorá vyhrala ocenenie Edelhütte 2013.

Rodiny aj pútnici sú vítaní!
V nadmorskej výške 1 377 m sa nachádza vrchol hory Tirolerkogel, ktorá je vhodná ako cieľ pre rodinné výlety. Zároveň je neďaleko od Annabergu, idylickej horskej dedinky na ceste Via Sacra, ktorá je posledným miesto na nocľah pre pútnikov na ceste do Mariazellu. Rozmanitosť Tirolerkogel nadchýna turistov svojím prekrásnym výhľadom až k hore Ötscher a unavené nohy turistov pozýva do chutnej a krásnej chaty Anna-Alm, ktorá bola v roku 2013 vyznamenaná ocenením Edelhütte.

Perfektný základ
Zážitok začína už v prírodnom centre Ötscher-Basis vo Wienerbrucku na brehu jazera Ötscher-Stausee, ktoré je východiskovým bodom sprevádzaných, ako aj individuálnych expedícií do prírodnej rezervácie Ötscher-Tormäuer. Tu lákajú na odpočinok slnečné terasy, na ochutnanie miestne špeciality a na vybláznenie zase lezecká veža.

Pre deti a občasných turistov
Turisti môžu na ceste z Annabergu cez Tirolerkogel až do Türnitzu obdivovať prekrásnu flóru a kochať sa úžasnými výhľadmi. Práve na jeseň možno z tejto trasy jasne vidieť do veľkej diaľky až do Wachau. Ideálne sú tu túry pre deti, keďže sú rozmanité, ale nie príliš náročné.