Turistická trasa KREMSTALWEG (č. 625)

Pútavá turistická trasa, ktorá vám na 93 kilometroch umožní zažiť pestrosť južnej časti regiónu Waldviertel.

Kremstalweg je okružná trasa, ktorá vedie rozsiahlymi horskými plošinami s výnimočnými vyhliadkami a nedotknutými riečnymi údoliami regiónu, ktorý je hostiteľom Krajinskej výstavy.

Celková dĺžka tejto objaviteľskej trasy je síce takmer 100 km (cca 5 etáp), ale kto ráta kilometre, keď naberá také intenzívne zážitky alebo skôr, keď ide na vandrovku? Na trase Kremstalweg totiž región Waldviertel ukazuje svoju jedinečnosť a hodnotu. Turista prechádza od horských plošín a výhľadov, ktoré chytajú za srdce, k husto zalesneným, chladne osviežujúcim dolinám. Cestu lemujú nekonečné makové polia, jemne zelené ovocné sady, pestré záhrady, tiché jazerá a zas a znova pozoruhodné skalné útvary. Zo zeme v lesoch stúpa neopísateľná zmes vôní chladu, ihličia, húb a čistej životodarnej sily. Turisti na trase Kremstalweg znovu a znovu stretávajú prastaré mlyny a píly, ktoré podávajú svedectvo o výsledkoch života a hospodárenia ľudí. Na pozadí toho všetkého hrá sprievodnú hudbu jemný šum zlatohnedo sa ligotajúcich riek Große a Kleine Krems, ktoré udávajú rytmus oslobodzujúceho turistického zážitku.

Zaujímavosti pozdĺž trasy

  • Jaskyňa Gudenushöhle: Domov neandertálcov: Jaskyňa Gudenushöhle je jedným z najdôležitejších stredoeurópskych nálezísk z doby kamennej.
  • Jazero Edlesberger See: Tajný tip pre rybárov – a všetkých tých, ktorí jednoducho hľadajú oddych.
  • Železničný most pri jazere Weyrerteich: Zo starej železničnej trate zostal iba impozantný viadukt.
  • Kývavec v obci Bad Traunstein: V lesoch v obci Bad Traunstein vám mohutné granitové útvary rozpovedia neuveriteľné príbehy o geológii regiónu Waldviertel.
  • Am Zwickl: Zo sútoku riek Große a Kleine Krems vzniklo jedno z najkrajších riečnych údolí regiónu Waldviertel.