Bergsommer, Schneeberg, © Andreas Jakwerth

Hlboké tiesňavy, nebeské výšky!

Preskúmajte tiesňavu Ötschergräben a s ňou aj útulňu Vorderötscher!

Už po stáročia si vápencovým masívom Ötschera hĺbia cestičky malé potôčiky a riečky a vytvárajú tak hlboké rokliny, bizarné skalnaté útvary a dychberúce vodopády. V skratke: jedna z najkrajších a najvzrušujúcejších turistických trás v krajine.

1. deň:
Príchod až k vstupu do prírodného parku Wienerbruck (v ideálnom prípade Mariazellskou železnicou). Tam dostanete kartu Wilde Wunder Card aj vstupenku do prírodného parku. Vaša túra začína zostupom po chodníku okolo vodopádu Lassingfall popri historickej elektrárni Stierwaschboden až do tiesňavy Ötschergräben. Po takmer 2 hodinách poskytne oddych v útulnom prostredí uprostred tiesňavy chata Ötscherhias, potom prejdete popri vodopádoch Mirafall a Schleierfall k historickej, no s veľkým citom zrenovovanej, útulni Vorderötscher. Tu sa ubytujete a príjemne navečeriate. (celková doba chôdze cca 4 až 5 hod.)

2. deň:
Po raňajkách pokračujete výstupom z rokliny nahor na široké pastviny pohoria Gemeindealpe. Tam máte na chate Terzerhaus možnosť posilniť sa pri čarovnom výhľade na jazero Erlaufsee, obec Mariazell a pohorie Gesäuseberge. Z Mitterbachu sa potom Mariazellskou železnicou vrátite do Wienerbrucku. (doba chôdze cca 3,5 hod.)

Vaša ponuka zahŕňa:

  • 1 noc v dvojlôžkovej izbe s polpenziou s regionálnymi dobrotami v útulni Vorderötscher
  • karta Wilde Wunder
  • stravovacia poukážka v hodnote 10,- EUR, použiteľná na chate Terzerhaus
  • jazda Mariazellskou železnicou z Mitterbachu do Wienerbrucku
  • informačných brožúr

Cena za osobu

  • v dvojlôžkovej izbe od 89,- €

Ceny bez pobytovej taxy, bližšie informácie na: www.niederoesterreich.at/taxen

Obdobie ponuky

  • možná rezervácia 01.05.2020 až 26.10.2020

Vyžiadať ponuku

Opýtať sa na Hlboké tiesňavy, nebeské výšky!

Vaše údaje o ceste
Vaše údaje
Vaše kontaktné údaje (meno, adresa, e-mailová adresa a telefónne číslo), ako aj vaše údaje špecifické pre danú cestu (dátum príchodu/odchodu, počet osôb, počet detí a vek detí) sa u nás ukladajú na účel a počas doby spracovania vášho nezávislého dopytu a sú nami sprostredkované príslušnému ubytovateľovi/poskytovateľovi s cieľom prípravy ponuky. Nad rámec uvedeného nebudeme vaše údaje poskytovať tretím stranám. Ďalšie informácie o vašich právach ako dotknutej osoby, ako aj o nás ako o osobe zodpovednej za spracovanie údajov nájdete v našom vyhlásení o ochrane osobných údajov.