Kellergasse Ketzelsdorf, © Michael Liebert

Turistika a cyklistika po vínnej ceste

Výletné ciele môžete celkom jednoducho preskúmať na bicykli alebo v turistických topánkach putovaním po vínnej ceste Dolného Rakúska. Turistické topánky si určite pribaľte do kufra, bicykel si však môžete požičať aj v obci.

Turistické topánky alebo cyklistická prilba? Najlepšie oboje. V prípade vínnej cesty po Dolnom Rakúsku sa pripravte na množstvo pohybu na čerstvom vzduchu a naprieč zelenými vinicami. Znovu objavte svojho životného ducha a doprajte svojim lýtkam oddych po celodennej cyklistike. Určite by ste si mali naplánovať aj veselé stretnutie s bohom vína Bakchusom. Pohár vína vo vieche chutí s každým ďalším prejdeným kilometrom o to lepšie. Pešo alebo na bicykli – podľa chuti a nálady. Vínna cesta Dolného Rakúska má dĺžku 830 kilometrov a dokáže každému návštevníkovi ponúknuť tú správnu etapu. Jednoducho si vyberte ten najlepší úsek pre vás!

Všeobecne platí nasledovné pravidlo príjemnej a bezpečnej dovolenky: na bezpečnú cestu domov po vychutnávaní si vína máte k dispozícii množstvo možností kyvadlovej dopravy alebo taxíkov, v regióne Weinviertel majú dokonca aj vlastnú vínnu taxi službu. Či budete chcieť prespať v oblasti s vinohradmi alebo sa rozhodnete oddávať sa odrode Zierfandler, prípadne budete chcieť mať pohár neustále spolovice plný, o tom rozhodnete sami celkom jednoducho pomocou nášho výberu výletných cieľov, ktoré vám zaručia skvelé pôžitky. Želáme veľa radosti pri aktívnom objavovaní vínnej jesene v Dolnom Rakúsku!

Kulinárska jeseň v Dolnom Rakúsku