Wandern mit Kind und Kegel, © Andreas Jakwerth

Turistika s rodinou

Mladý turista sa priučí zavčasu! S hojdajúcimi sa prvkami, lamami, pozorovaním vtákov alebo celkom blízko pri vode je však turistika ešte zábavnejšia.

Túra cez tiesňavu Ysperklamm, © Waldviertel Tourismus/www.ishootpeople.at

Sviežosť tiesňavy Ysperklamm

Môžete prejsť 4 km divokou romantickou roklinou Ysperklamm a obdivovať pritom súhru elementu dreva, kameňa a vody. Vďaka trochu náročnejším úsekom je tento prírodný klenot zaujímavý najmä pre staršie deti.

Prečítajte si viac
Dobrodružné trasy Jöchis Höfe v obci Annaberg, © Mostviertel Tourismus/weinfranz.at

Dobrodružné trasy Jöchis Höfe v obci Annaberg

S veselým koníkom Jochim putujú rodiny do 11 dvorov, v ktorých sú otvorené dvere na stajniach. Tu potom môžu sledovať zvieratá pri kŕmení, pozrieť sa farmárom cez plecia a, samozrejme, odmeňovať zvieratá množstvom pochúťok a hladkaním. Existujú dve rôzne trasy – jedna trasa je dlhá 8,5 km, druhá 4,5 km. Východiskové body túry sú pri Joachimsbergu alebo pri základni Ötscher v obci Wienerbruck, ktorá je pre verejnosť ľahko dostupná Mariazellskou železnicou . Túru po turistickej trase Jochis Höfeweg ocenia aj hostia zážitkového rezortu JUFA Annaberg , ubytovanie sa nachádza 7 km od obce Höfeweg.

Prečítajte si viac
Mendlingtal, © Mostviertel Tourismus/weinfranz.at

Drevenou cestou údolím Mendlingtal

V zážitkovom svete údolia Mendlingtal čaká na usilovných turistov posledné funkčné zariadenie na spúšťanie dreva v strednej Európe – úžasné lávky, mostíky a schody, vďaka ktorým je tento región príťažlivý najmä pre rodiny s deťmi.

Prečítajte si viac
Prírodný park Hochmoor-Schrems, © Naturparke Niederösterreich/weinfranz.at

Tajomná cesta prírodným parkom Schrems

Chodník prírodným parkom Schrems vedie po mostoch a cestách cez mystické vrchoviskové rašelinisko. Narazíte tu na bezkonkurenčné vrchoviská a jedinečný svet rastlín. Je tu všetko: od mäsožravých podvodných rastlín, až po krásnu rosičku!

Prečítajte si viac
Lezenie na ceste Peilstein, © Raimo Rumpler

Na lezeckej ceste Peilstein

Dobrodružná cesta Peilstein sa – podobne ako celý región – upísala lezeniu. Vďaka tomu, že bola špeciálne navrhnutá pre rodiny s deťmi, dá sa veľmi ľahko zvládnuť. A pretože dôležitý je aj šťastný koniec, trasa sa začína a končí v muštovej vieche.

Prečítajte si viac
Hagenbachklamm, © Naturparke Niederösterreich/Robert Herbst

Čľapkanie v rokline Hagenbachklamm

Najmä v lete je roklina Hagenbachklamm pri obci St. Andrä-Wördern ideálnou destináciou pre rodiny. Pekne v tieni si vykračujete po jednoduchých chodníkoch popri priepastiach a bralách. Plytké a ľahko dostupné miesta vás priam pozývajú vyčľapkať sa v nich.

Prečítajte si viac
Tajomstvá v národnom parku Dunajské luhy, © Rita Newman

Tajomstvá v národnom parku Dunajské luhy

Na výletoch so sprievodcom cez Lobau sa môže stať, že sa stretnete s bobrami. Na peších túrach cez park s vodnými plochami objavíte na vlastnej koži aj pár tajomstiev, najmä na prírodnom náučnom chodníku Obere Lobau. Ponuka je k dispozícii v jazykoch: nemčina, angličtina a slovenčina.

Prečítajte si viac