Turistika na lyžiach v Dolnom Rakúsku

Dolné Rakúsko očarí priaznivcov skitouringu svojou pestrosťou variantov pre začiatočníkov a profesionálov.

Pre skialpinistov a pre tých, ktorí sa nimi chcú stať, sme zhrnuli top miesta dolnorakúskych turistických hôr. Aby boli vaše cesty vždy bezpečné, odporúčame vám rezervovať si túry so sprievodcom.

Kurzy pre začínajúcich skialpinistov
Najvyššia hora Dolného Rakúska je jedným z najpopulárnejších turistických cieľov vo Viedenských Alpách nielen v lete, ale aj počas chladných zimných mesiacoch, keď sa zasnežená hora doslova zžije so svojím menom. Keď si skialpinisti po výstupe na horu zapnú lyže a spúšťajú sa jemným snehom do údolia, vtedy sa dobrodružstvo na Schneebergu stáva nezabudnuteľným zážitkom. Skialpinisti tu majú na výber rôzne varianty rôznych stupňov obťažnosti od strmých svahov až po zážitkové trasy. Na to, aby ste z toho mali radosť, však nemusíte byť profesionáli: Lyžiarska a skialpinistická škola Peter Groß v stredisku Puchberg ponúka záujemcom začiatočnícke kurzy, na ktorých sa naučia, ako zaobchádzať s výstrojom. Miestni sprievodcovia tu odovzdávajú svoje skúsenosti počas sprevádzaných túr.

Skialpinizmus mimo veľkých trás
Pohorie Tirolerkogel v stredisku Annaberg je jednou z najobľúbenejších skialpinistických hôr regiónu Mostviertel, pretože chata Annaberger Haus na jej vrchole je v prevádzke aj v zime. V stredisku Göstling môžete buď vyliezť z obce Steinbach na horu Dürrenstein, alebo z oblasti Hochmoor Leckermoos na kopec Ringkogel. Jednou z našich obľúbených skialpinistických trás regiónu Mostviertel je Göller v obci St. Aegyd, pretože úchvatné výhľady na okolité vrcholy sú jednoducho nezabudnuteľné. Rovnako populárna trasa vedie k vrchu Muckenkogel v Lilienfelde, ktorá sa dá dobre skombinovať so zastávkou na chate Lilienfelder Hütte.

Ak nemáte skúsenosti so skialpinizmom, môžete sa s jeho pravidlami oboznámiť v regióne Mostviertel: napr. v centre Schischule Annaberg alebo v lyžiarskej škole JoSchi Snowsports-Schischule Hochkar.