Turistika po prírodnej rezervácii

Posledné teplé jesenné dni ponúkajú ideálne podmienky na oddych a vzrušujúce prechádzky dolnorakúskymi prírodnými parkmi.

Keď si príroda oblieka svoj jesenný šat, je opäť čas natiahnuť si softshellovú bundu a zbaliť turistický batoh. Pretože na jeseň máte príležitosť spoznať najkrajšie stránky dolnorakúskych prírodných rezervácií.

Legendárne kývavce v prírodnej rezervácii Blockheide

O fascinujúcich kývavcoch v prírodnej rezervácii Blockheide koluje množstvo mýtov. Náš tip: Vzrušujúca trasa Granit-Tour s krásnymi výhľadmi a návšteva prírodnej rezervácie a rašeliniska UnterWasserReich Schrems, kde sa ponoríte do úžasného sveta jazier a rašelinísk regiónu Waldviertel a objavíte domov najväčšej populácie vodných vydier v Rakúsku. Ideálne pre rodiny s deťmi, dobrodruhov a nadšencov geológie.

Servus! vám povedia diviaky v prírodnej rezervácii Sparbach

Neďaleko mesta Mödling čakajú v najstaršej prírodnej rezervácii Rakúska na malých i veľkých návštevníkov zvieracie dobrodružstvá, napínavé rytierske príbehy a obrovské ihrisko s domom na strome. Mimochodom, do Prírodnej rezervácie Sparbach sa dá výborne dostať po tejto turistickej trase. Prajeme Vám veľa nezabudnuteľných chvíľ!

Vyhliadka ponad Ötscher v prírodnej rezervácii Hohe Wand

Ak narazíte na jelene a alpaky, objavíte prírodné klenoty a budete stáť nad oblakmi, určite budete na trase Ötscher-Blick-Tour v prírodnej rezervácii Hohe Wand. Táto nádherná trasa vedúca k vyhliadkovej terase Skywalk  ponúka turistom predtým, ako sa popri skalnej stene vyberú za zaslúženým odpočinkom, jedinečný výhľad na Ötscher!