Výstava na zámku Pöggstall

Čo je právo, Dolnorakúska krajinská výstava 2017

V období od 1. apríla do 12. novembra 2017 je zámok Pöggstall v južnej časti regiónu Waldviertel stredobodom Dolnorakúskej krajinskej výstavy. Tento historicky významný komplex vás vďaka rozsiahlej a starostlivej rekonštrukcii očarí v roku 2017 vo svojej pôvodnej kráse.

Dolnorakúska krajinská výstava 2017 s témou „Čo je právo“ ponúka pohľad na ľudské spolunažívanie a pozýva nás dozvedieť sa viac o práve.

Na výstave sa pozrieme na históriu judikatúry a na to, kam spoločne smerujeme. Ako spolu tvoríme svoj svet, v malom či veľkom meradle. Ako ľudia medzi sebou navzájom komunikovali v minulosti – a ako my tu a teraz.

Okrem sprievodcov je na výstave k dispozícii zvukové sprevádzanie v anglickom, českom, slovenskom a maďarskom jazyku. Dĺžka prehliadky je približne 90 minút.

Špeciálna výstava: Zámok Pöggstall – medzi regiónom a cisárskym dvorom

Špeciálna výstava „Zámok Pöggstall – medzi regiónom a cisárskym dvorom“ rozpráva o pohnutom príbehu bývalých zámockých pánov a zaujímavostiach bývalého zámockého komplexu. Vstup na špeciálnu výstavu v rondeli je v cene vstupného.

Otváracie hodiny
Od 1. apríla do 12. novembra 2017
denne od 9.00 do 18.00 hod.
Posledný vstup o 17.00 hod.

Vstupné: 11,- EUR pre dospelých

www.noe-landesausstellung.at/de/besucherinformationen