Lúka Dürrenstein: vysoko na chate Ybbstalerhütte

Z chaty Alpenvereinshütte si môžete perfektne vychutnávať turistickú oblasť v okolí impozantného vrchu Dürrenstein. Lúka Dürrensteinalm sa nachádza v nadmorskej výške 1 343 m.

Lúka Dürrensteinalm v blízkosti obce Göstling an der Ybbs je známa predovšetkým chatou Ybbstalerhütte, ktorá poskytuje možnosť na oddych pre celú rodinu, kde môžete načerpať silu na túry medzi obcami Göstling a Lunz am See.

Výstup k chate Ybbstalerhütte je niečo pre vytrvalostných chodcov. Najkratší no zároveň najstrmší výstup môžete podniknúť z údolia Stiegengraben, ktorým sa na chatu dostanete za cca 1,5 hodiny. Odmenou vám bude pohľad na nádhernú lúčnu krajinu.

Od 1. júna do 26. októbra prevádzkuje vysokohorskú chatu miestna gazdiná, pani Inge Wurzerová, spolu so svojím tímom.

Rodinná a rôznorodá

Rodinná chata sa nachádza na okraji prírodnej rezervácie Dürrenstein v nadmorskej výške 1 343 m a bola založená už v roku 1923. Dürrensteinský masív sa vyznačuje mnohotvárnou prírodnou krajinou, ktorú zdobia predovšetkým krasové útvary. Tento rozmanitý kraj je preto ideálnym miestom na podnikanie celodenných výletov, ako aj viacdenných túr.

Na prenocovanie je tu k dispozícii 47 lôžok. Z kulinárskych dobrôt sú obľúbené tradičné jedlá pripravované v peci na drevo. V poslednú júlovú nedeľu sa pri chate Halterhütte koná slávnostná omša.

Výstupy: z údolia Stiegengraben (2 h), zo Steinbachu (2,5 h), z údolia Lechnergraben (3 h)

Trasy - Dürrensteinalm

S PODPOROU KRAJA A EURÓPSKEJ ÚNIE

  • Förderlogo_noe_SK
  • Förderlogo_LE14-20_sk
  • Förderlogo_Leader_sk
  • Förderlogo_EU_SK