Zauberberg Semmering

Čarovný vrch Zauberberg skutočne očaruje! A to svojím jedinečným nočným osvetľovacím zariadením, 3 km dlhou prírodnou sánkarskou dráhou a ďalšími top službami.

Kto sa lyžovania, snowboardovania či sánkovania nevie nabažiť, ten je v Zauberbergu správne. Tu totiž môžete brázdiť zjazdovky aj neskoro po 18.00 hod. večer a za dobrého osvetlenia prídete po príjemnom večeri strávenom na horskej chate rovno do doliny.

Lyžovanie a sánkovanie po práci

V nadmorskej výške 1 350 m, kam sa možno ideálne dostať aj vlakom, sa vám naskytne pohľad na čarovné lyžiarske stredisko, ktoré nadchýna deti, pretekárov aj snowboardistov. A to aj po 18.00 hod., kedy sa denne zapína umelé osvetľovanie a celé lyžiarske stredisko zažiari v nočnom lesku. Kto by chcel vedieť, koľko výškových a zjazdových kilometrov prekonal, tomu odporúčame aplikáciu „Skiline“. Zadaním čísla skipasu aplikácia automaticky vyhodnotí všetky relevantné údaje.

Podmienky ako na svetovom pohári pre všetkých!

Okrem 14 zasnežovaných zjazdovkových kilometrov a dobrodružného parku Split-Fun-Park nadchýna veľkých aj malých návštevníkov obľúbená zjazdovka svetového pohára. Takže žiaden div, že Semmering je nazývaný aj čarovným vrchom.

Ceny a otváracia doba pre zimnú sezónu 2022/23
  Ceny skipasov Celodenný skipas dospelí (od 16 rokov): € 44,-
Celodenný skipas pre mládež a seniorov: € 39,50
Celodenný skipas deti (6 – 14 rokov): € 22
Deti 0 – 5 rokov: zdarma
Otváracia doba Začiatok decembra 2022 – 05.03.2023
Kontakt Lyžiarske stredisko SEMMERING HIRSCHENKOGEL BERGBAHNEN GMBH
T +43(0) 2664 8038 16
info@semmering.com
I www.semmering.com

Mimo zjazdovky

Nadol najdlhšou prírodnou sánkarskou dráhou Dolného Rakúska so skvelými 3 kilometrami zažijú fanúšikovia sánkovania novú dimenziu zjazdu. Predovšetkým vtedy, keď sa budú sánkovať v noci. Táto rozmanitá zážitková sánkarská dráha je totiž osvetlená ako zjazdovka. Pôsobivá je aj ponuka pre bežkárov: panoramatická bežkárska trať Semmering-Wechsel leží vo výške viac ako 1000 metrov nad morom, a zaručuje tak stabilné snehové podmienky. Ponuku dopĺňajú ďalšie bežkárske trate v okolí priesmyku.

Lyžiari a sánkari môžu načerpať nové sily v horskej reštaurácii Liechtensteinhaus na vrchu Hirschenkogel vo výške 1350 metrov nad morom. O skvelé občerstvenie a príjemný zážitok sa postarajú vynikajúca kuchyňa, veľká slnečná terasa a zábavný bar. Skvelý tip: Zábavná sánkovačka po príjemne strávenom večeri na horskej chate.    

Viac o lyžiarskom stredisku Zauberberg Semmering