Cyklotrasa Kamp-Dyje-Morava

Top cyklistická trasa od Krems do Stopfenreuth

To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings
Plné zobrazenie
Výškový profil

423,49 km dĺžka

Údaje o túre
 • Náročnosť: stredné
 • Trasa: 423,49 km
 • Stúpanie: 2.761 Hm
 • Zostup: 2.856 Hm
 • Trvanie: 35:00 h
 • Najnižší bod: 140 m
 • Najvyšší bod: 623 m
Vlastnosti
 • etapové trasa
 • vyhliadky
 • možnosť občerstvenia
 • kultúra / história
 • tajný tip

Detaily pre: Cyklotrasa Kamp-Dyje-Morava

Krátky opis

Urobte si odbočku od Dunaja a podniknite expedíciu po Dolnom Rakúsku na cyklotrase Kamp-Dyje-Morava (Kamp-Thaya-March-Radroute) – jednej z najkrajších cyklotrás v Rakúsku. Táto atraktívna cyklotrasa v severovýchodnom cípe Rakúska sleduje celkovo tri vodné toky a tiahne sa kontrastnými regiónmi Waldviertel a Weinviertel – dvoma romantickými oblasťami na hranici s Českom. Krajinná pestrosť, šikovné značenie, priateľskí a nápomocní ľudia a vysoká rekreačná hodnota – nemecký časopis „aktiv Radfahren“ vyslovil na adresu cyklotrasy Kamp-Dyje-Morava (KTM) samé chvály. Jeho redakcia ocenila túto 400-kilometrovú cyklotrasu, ktorá vedie z mesta Krems an der Donau cez regióny Wienviertel a Waldviertel na široké nivy rieky Morava cez ešte stále značne neobjavený cykloregión mimo hlavných ciest a davov turistov, štyrmi hviezdičkami a pečaťou kvality „Veľmi odporúčaná“. Pokoj, pohoda a idyla urobia z tejto cesty zážitok.

Etapy s dĺžkou od 30 do 55 kilometrov je možné ľubovoľne variovať, namáhavé úseky sa obmedzujú hlavne na región Waldviertel. Vďaka perfektnému sprievodcovi trasou KTM je orientácia na ceste malina, infraštruktúra pripravená pre milovníkov cyklistiky ponúka gastronomické prevádzky a ubytovacie zariadenia prispôsobené pre cyklistov a tiež servisné stanice a prepojenie trasy KTM s dopravnou sieťou. Divoká príroda, osamelé dedinky, stredoveké hrady a kultivované víno premieňajú túto trasu na zážitok.

Opis

Na začiatku trasy si môžete vychutnať peknú cykloturistiku pozdĺž rieky Kamp a neskôr na vás čakajú strmé úseky v oblasti Waldviertel. Cez Weinviertel sa ide z veľkej časti z kopca a na jej konci prejdete jemne zvlnenou krajinou až k Dunaju. Trasa vedie prevažne po cestách bez premávky a po vedľajších uličkách. V regióne Waldviertel je trasa väčšinou vyasfaltovaná, v regióne Weinviertel natrafíte aj na štrkové cesty. Cyklotrasa Kamp-Dyje-Morava je dobre značená. Popri ceste sa nachádzajú cykloznačky, ktoré označujú regionálne okružné trasy (napr. Teich-Tümpel-Tour) a trasy, ktoré sú nazvané podľa rôznych odrôd viniča (napr. Welschriesling). Informácie o menších výletoch nájdete v cyklomapách Weinviertel Ost a Weinviertel West.

Na trase na vás čaká aj množstvo výletných cieľov, ako je napr. Svet vína a hrozna Poysdorf, bojisko medzi obcou Jedenspeigen a Dürnkrut, kde sa v roku 1278 odohrala bitka medzi Přemyslom Otakarom II. a Rudolfom Habsburgským, zámok Rosenburg, opátstvo Zwettl, Národný park Thayatal, Retzská zážitková pivnica, kúpele Laa, Zážitkový svet vína Poysdorf, zámok Hof a mnohé iné.

Počiatočný bod túry

Krems

Cieľový bod túry

Stopfenreuth

Opis trasy Cyklotrasa Kamp-Dyje-Morava

Charakteristika: Rozmanitá cyklistika popri troch riekach; športovo ladená vďaka čiastočne strmým stúpaniam v regióne Waldviertel; do regiónu Weinviertel ide do veľkej miery z kopca, potom vedie jemne zvlnenou krajinou okolo obce Retz a Laa/Thaya až do Marcheggu. Cestu je potrebné naplánovať minimálne na týždeň alebo dlhšie (napr. na gurmánske expedície alebo nostalgické výlety vlakom a bicyklom do parku Thayatal, ktorý je najmenším národným parkom v Rakúsku). Top zaujímavosti popri tejto trase: Svet vína a hrozna Poysdorf, rezort Loisium Langenlois, renesančný zámok Rosenburg, opátstva v obciach Altenburg, Zwettl a Geras, Retzská zážitková pivnica, krúžkovacia stanica Hohenau, zámok Jedenspeigen alebo kúpele Laa.

ÖBB severné spojenie z Hohenau/March až po Angern/March

Ďalšie informácie: www.oebb.at 

Ďalšie informácie / odkazy

Waldviertel Tourismus


3910 Zwettl, Sparkassenplatz 1/2/2
(T) +43 2822 541090
(E) info@waldviertel.at
(I) www.waldviertel.at

  

Weinviertel Tourismus
2170 Poysdorf, Kolpingstr. 7
(T) +43 2552 3515
(E) info@weinviertel.at
(I) www.weinviertel.at 

Vybavenie

Die Route ist geeignet für Trekkingräder.
Wir empfehlen: Helm, passende Kleidung und Schuhwerk, Regen- und Sonnenschutz, Erste Hilfe Paket (Blasenpflaster), Ausreichend Verpflegung (Jause, Müsliriegel, Obst, Wasser).

Bezpečnostné opatrenia

Vergewissern Sie sich bei der Wahl der Route, ob sie Ihrer Kondition entspricht. Prüfen Sie, ob die Gastronomiebetriebe, die Sie unterwegs besuchen wollen, geöffnet haben. Packen Sie Ihr Mobiltelefon und Kartenmaterial in Ihren Rucksack.

Zwischen Gars am Kamp und Rosenburg kommt es aufgrund von Gefahrenstellen zu Sperren - folgen Sie der örtlichen Umleitung!

Tip autora

Návrhy etáp:


Táto 420-kilometrová cyklotrasa sa dá rozdeliť na viaceré menšie etapy. Vďaka tomu bude jej prekonanie ľahšie.
Etapa 1: Krems – Roseburg 42,5 km
Etapa 2: Rosenburg – Friedersbach 43 km
Etapa 3: Friedersbach – Waidhofen/Thaya 53,2 km 
Etapa 4: Waidhofen/Thaya – Drosendorf/Thaya 56,7 km
Etapa 5: Drosendorf – Retz 46,8 km
Etapa 6: Retz – Laa 45,9 km 
Etapa 7: Laa – Herrnbaumgarten 38,5 km
Etapa 8: Herrnbaumgarten – Angern 62,7 km
Etapa 9: Angern – Hainburg: 37,1 km

Viac zájazdov okolo východiskového bodu