Waidhofen an der Ybbs
, © Niederösterreich-Werbung/Martin Matula

Mestský vzduch oslobodzuje!

Vydajte sa s nami na výlet alebo krátku dovolenku do tých najkrajších a najzaujímavejších miest Dolného Rakúska: Predstavíme vám výber z nich so stručnou charakteristikou a dáme vám niekoľko tajných tipov!

Umelecky zdobené fasády domov a starostlivo udržiavané mestské múzeá, pešie zóny, ktoré pozývajú na prechádzky a objavovanie; farmárske trhy s domácimi a ručne vyrábanými regionálnymi výrobkami a hostince a reštaurácie, ktorých ponuka odráža kulinársku rozmanitosť okolitého regiónu. Či už mestá ako Melk a Krems ležiace priamo na životodarnej tepne Dunaji alebo najmladšie krajinské hlavné mesto Rakúska St. Pölten priamo v centre Dolného Rakúska, a tak aj v geografickom strede krajiny na Dunaji. Alebo staré obchodné centrá, ako vinárske mesto Retz, Waidhofen/Ybbs ležiace na dolnorakúskej železnej ceste alebo pivovarnícke mesto Zwettl v severovýchodnom cípe krajiny: každé z týchto miest má svoje osobité čaro a stojí za to ho navštíviť!

Pozoruhodné miesta

Festivalový dom St. Pölten, © Stefan Kristoferitsch

Sankt Pölten

St. Pölten žiari v novej kráse – vďaka miestnym podnikom, obchodnej a umeleckej scéne. Tu nájdete „to najlepšie“ z hlavného mesta Dolného Rakúska.

Prečítajte si viac
Stĺp svätej trojice na hlavnom námestí v Badene, © Österreich-Werbung/Diejun

Baden bei Wien

Dovolenka v Badene pri Viedni je čistým letným osviežením: Pôžitok na každom rohu, zdroj nekonečnej inšpirácie a putovanie po čarovných viechach.

Prečítajte si viac
Kláštor Melk, © Niederösterreich-Werbung/ M. Liebert

Melk

Melk leží na začiatku údolia Wachau a je súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Nielen tamojšie opátstvo, ale aj samotné mesto sú také…

Prečítajte si viac
Veterný mlyn v Retzi vo Weinviertel, © Niederösterreich-Werbung/ M. Liebert

Retz

Mesto Retz sa z hľadiska vinárskeho a kulinárskeho umenia vždy oplatí navštíviť. Čo okrem príjemných chvíľ môžete zažiť v tomto idylickom vinárskom…

Prečítajte si viac
Hlavné námestie v Zwettli s fontánou Hundertwasserbrunnen, © Stadtgemeinde Zwettl, Monika Prinz

Zwettl

Keď vás na krátku dovolenku pozýva mesto, v ktorom sa varí pivo, nemôžete odmietnuť. A už vôbec nie, ak je také krásne a pestré ako Zwettl.

Prečítajte si viac