Cyklotrasa Thermenradweg – popri kanáli Wiener Neustädter Kanal

Top cyklistická trasa od Viedeň centrum/Stephansplatz do Südlich von Wiener Neustadt bei Kleinwolkersdorf - fließend weiter auf dem EuroVelo 9 in das Wechselgebiet in den Wiener Alpen

Plné zobrazenie
Výškový profil

52,86 km dĺžka

Údaje o túre
 • Náročnosť: ľahké
 • Trasa: 52,86 km
 • Stúpanie: 128 Hm
 • Zostup: 37 Hm
 • Trvanie: 3:35 h
 • Najnižší bod: 180 m
 • Najvyšší bod: 286 m
Vlastnosti
 • etapové trasa
 • možnosť občerstvenia
 • vhodné pre rodiny s deťmi
 • kultúra / história

Detaily pre: Cyklotrasa Thermenradweg – popri kanáli Wiener Neustädter Kanal

Krátky opis

Severojužná os cez šíru krajinu – EuroVelo 9 je súčasťou siete európskych diaľkových cyklotrás a spája Baltické more s Jadranom. Na ceste z Gdanska do Puly vedie asi 180 km cez Dolné Rakúsko. Približne 77-kilometrový úsek cesty EuroVelo 9, ktorá spája Viedeň s obcou Kleinwolkersdorf pri meste Wiener Neustadt, tvorí cyklotrasa s názvom Thermenradweg.

Opis

Cyklotrasa Thermenradweg Pre cyklistov so zmyslom pre pôžitky je oblasť Thermenregion veľmi príťažlivá, keďže cyklotrasa Thermenradweg obkolesuje legendárnu vinársku oblasť značne pohodlným spôsobom. Na rovných cestách sa tiahne od okraja mesta Viedne v oblasti Altes Landgut/Liesing cez obec Vösendorf, po dobre vyasfaltovanej trase v smere do obce Laxenburg a ďalej slnkom zaliatou oblasťou Thermenregion. Cyklotrasa Thermenradweg potom prechádza širokou cestou popri kanáli Wiener Neustädter Kanal cez obec Pfaffstätten až do mesta Wiener Neustadt a následne do obce Kleinwolkersdorf. Vždy na dohľad: Mierne kopce na juhovýchodnom okraji Viedenského lesa, na ktorom sa veľmi dobre darí viniču.  Thermenregion je oblasť výnimočne bohatá na viechy. Trasa je plná výhľadov a zároveň príjemne rovinatá: Cyklista na nej ostáva v doline, avšak stále má výhľad na jemne zvlnené pahorky na okraji Viedenského lesa. Nakoniec sa cesta vyšplhá na pohorie Wechsel cez údolie Pittental, kde sa stráca v Štajersku. Pestré cyklistické potešenie si vďaka vynikajúcim spojom môžete prispôsobiť podľa individuálnych požiadaviek. 

Počiatočný bod túry

Viedeň centrum/Stephansplatz

Cieľový bod túry

Südlich von Wiener Neustadt bei Kleinwolkersdorf - fließend weiter auf dem EuroVelo 9 in das Wechselgebiet in den Wiener Alpen

Opis trasy Cyklotrasa Thermenradweg – popri kanáli Wiener Neustädter Kanal

Cestu môžete začať na ktoromkoľvek úseku trasy. Ak sa rozhodnete vyraziť z Viedne, máte k dispozícii veľkú sieť cyklotrás až po okraj mesta na juhu.

Príchod

Ein Einstieg ist überall entlang der Route möglich. Wählt man den Einstieg Wien, so steht bis zur Stadtgrenze im Süden ein vielfältiges Radwegenetz zur Verfügung.

 

Ďalšie informácie / odkazy

Verantwortlicher für den Inhalt dieser Tour
Wienerwald Tourismus GmbH
Letzte Aktualisierung: 02.09.2020

Wienerwald Tourismus:

3002 Purkersdorf,
Hauptplatz 11
Tel. +43 2231/621 76,

office@wienerwald.info 
www.wienerwald.info

Tip autora

Spojenie z Viedne – popri hlavnej stanici vo Viedni po cyklochodníku Laxenburgradweg cez Voralberger Allee na cyklotrasu Thermenradweg.

Viac zájazdov okolo východiskového bodu