Cyklotrasa Triesting-Gölsental

Top cyklistická trasa od City border Vienna/Lanzendorf do Traisen

To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings
Plné zobrazenie
Výškový profil

62,81 km dĺžka

Údaje o túre
 • Náročnosť: stredné
 • Trasa: 62,81 km
 • Stúpanie: 461 Hm
 • Zostup: 375 Hm
 • Trvanie: 4:25 h
 • Najnižší bod: 259 m
 • Najvyšší bod: 701 m
Vlastnosti
 • etapové trasa
 • vyhliadky
 • možnosť občerstvenia
 • dostupnosť vlakom a autobusom
 • kultúra / história

Detaily pre: Cyklotrasa Triesting-Gölsental

Krátky opis

60-kilometrová cyklotrasa Triesting-Gölsental patrí k top cyklotrasám Dolného Rakúska a ideálnym spôsobom spája cyklotrasu Thermenradweg a Traisentalskú cyklotrasu.

Opis

Jazda po tejto cyklotrase predstavuje cestu cez neustále sa meniacu krajinu. Sprevádzaní zurčiacou riekou pôjdete od južného Viedenského lesa začínajúc pri Leobersdorfe najskôr po rovných chodníčkoch popri Hirtenbergu, Berndorfe a Pottensteine. Ďalej budete bicyklovať smerom proti prúdu cez ľúbeznú alpskú krajinu z Weissenbachu, Altenmarktu, Kaumbergu, Hainfeldu do obce St. Veit der Gölsen. V obci Traisen sa cesta napojí na Traisentalskú cyklotrasu. Každý, kto cestuje v tomto smere a najskôr dorazí do obce Triesting a potom do dediny Gölsen, sa mimochodom pohybuje po úseku starej cesty „Via Sacra“ z Viedne do Mariazellu. Prechod z Triestingtalskej cyklotrasy na Gölsentalský cyklochodník sa nachádza na kopci Gerichtsberg, na ktorom prekonáte o čosi viac ako 200 výškových metrov. „Športové zážitky, kultúrne objavy, ochladzujúce osvieženie“ Ambiciózni športovci nájdu náročnejšie úseky trasy a časti pre horské bicykle najmä v okolí obce Altenmarkt. Na cestách vás budú pozývať k návšteve kultúrne klenoty, ako je ruina hradu Araburg alebo bazilika Klein-Mariazell. Chladné osvieženie ponúkne množstvo idylických miest, ktoré pozdĺž brehu rieky Triesting a Gölsen pozývajú na oddych.

Charakteristika: Proti prúdu rieky (z obce Kaumberg do Leobersdorfu) jednodňový výlet pre rodiny s deťmi.  Tip na viacdňový výlet: Kto najskôr dorazí do obce Triesting a potom do dediny Gölsen, pohybuje sa po úseku starej cesty „Via Sacra“ z Viedne do Mariazellu. Na tomto úseku je potrebné prekonať o čosi viac ako 200 výškových metrov.

Počiatočný bod túry

City border Vienna/Lanzendorf

Cieľový bod túry

Traisen

Príchod

Mit dem Auto:

A1, Westbautobahn – Ausfahrt St. Pölten Süd – rechts abbiegen auf die B20 Richtung Mariazell. In Traisen am Beginn des Ortes links Richtung Bahnhof abbiegen und dort parken. Hier führt der Traisental-Radweg direkt vorbei, diesen folgt man rund  600m nach Süden bis nach Traisen, wo der Gölsental-Radweg bei einer Brücke links abzweigt.

Öffentliche Anreise nach Traisen:

Über die Westbahnstrecke nach St. Pölten und weiter mit der Traisentalbahn bis zum Bahnhof Traisen. Hier führt der Traisental-Radweg direkt vorbei, diesen folgt man rund  600m nach Süden bis nach Traisen, wo der Gölsental-Radweg bei einer Brücke links abzweigt.

 

Öffentliche Anreise nach Leobersdorf: 
Über die Südbahnstrecke von Wien nach Leobersdorf, oder auch von Wiener Neustadt nach Leobersdorf. Von Leobersdorf ausgehend kann man direkt auf dem Triestingtal-Radweg "einsteigen" und Richtung Traisen radeln. 

 

 

Ďalšie informácie / odkazy

Triesting-Gölsental-Radweg Prospekte & Informationen:

Wienerwald Tourismus GmbH Hauptplatz 11, A-3002 Purkersdorf Tel. +43 2231 621 7620, Fax 655 10 office@wienerwald.info www.triesting-goelsentalradweg.at

Tip autora

Visit the comprehensive website of the Triesting-Gölsen-Talradweg at Triesting - Gölsentalradweg

The site provides up-to-date information about the route, about cycle-friendly businesses along the route and holiday tips.

Viac zájazdov okolo východiskového bodu