Cyklotrasa Triesting-Gölsental

Top cyklistická trasa od Leobersdorf do Traisen

Plné zobrazenie
Výškový profil

61,68 km dĺžka

Údaje o túre
 • Náročnosť: stredné
 • Trasa: 61,68 km
 • Stúpanie: 391 Hm
 • Zostup: 478 Hm
 • Trvanie: 4:5 h
 • Najnižší bod: 255 m
 • Najvyšší bod: 701 m
Vlastnosti
 • etapové trasa
 • vyhliadky
 • možnosť občerstvenia
 • kultúra / história

Detaily pre: Cyklotrasa Triesting-Gölsental

Krátky opis

60-kilometrová cyklotrasa Triesting-Gölsental patrí k top cyklotrasám Dolného Rakúska a ideálnym spôsobom spája cyklotrasu Thermenradweg a Traisentalskú cyklotrasu.

Opis

Jazda po tejto cyklotrase predstavuje cestu cez neustále sa meniacu krajinu. Sprevádzaní zurčiacou riekou pôjdete od južného Viedenského lesa začínajúc pri Leobersdorfe najskôr po rovných chodníčkoch popri Hirtenbergu, Berndorfe a Pottensteine. Ďalej budete bicyklovať smerom proti prúdu cez ľúbeznú alpskú krajinu z Weissenbachu, Altenmarktu, Kaumbergu, Hainfeldu do obce St. Veit der Gölsen. V obci Traisen sa cesta napojí na Traisentalskú cyklotrasu. Každý, kto cestuje v tomto smere a najskôr dorazí do obce Triesting a potom do dediny Gölsen, sa mimochodom pohybuje po úseku starej cesty „Via Sacra“ z Viedne do Mariazellu. Prechod z Triestingtalskej cyklotrasy na Gölsentalský cyklochodník sa nachádza na kopci Gerichtsberg, na ktorom prekonáte o čosi viac ako 200 výškových metrov. „Športové zážitky, kultúrne objavy, ochladzujúce osvieženie“ Ambiciózni športovci nájdu náročnejšie úseky trasy a časti pre horské bicykle najmä v okolí obce Altenmarkt. Na cestách vás budú pozývať k návšteve kultúrne klenoty, ako je ruina hradu Araburg alebo bazilika Klein-Mariazell. Chladné osvieženie ponúkne množstvo idylických miest, ktoré pozdĺž brehu rieky Triesting a Gölsen pozývajú na oddych.

Charakteristika: Proti prúdu rieky (z obce Kaumberg do Leobersdorfu) jednodňový výlet pre rodiny s deťmi.  Tip na viacdňový výlet: Kto najskôr dorazí do obce Triesting a potom do dediny Gölsen, pohybuje sa po úseku starej cesty „Via Sacra“ z Viedne do Mariazellu. Na tomto úseku je potrebné prekonať o čosi viac ako 200 výškových metrov.

Počiatočný bod túry

Leobersdorf

Cieľový bod túry

Traisen

Ďalšie informácie / odkazy

Triesting-Gölsental-Radweg Prospekte & Informationen:

Region Triestingtal, Tel.: 02672 870 01, E-Mail: office@triestingtal.at
Wienerwald Tourismus, Tel.: 02231 62176, E-Mail: office@wienerwald.info
Mostviertel Tourismus, Tel.: 07416 521 91, E-Mail: office@mostviertel.at

 

 

Tip autora

Besuchen Sie die umfassend informierende Website zum Triesting-Gölsen-Talradweg unter www.triesting-goelsentalradweg.at
Die Seite gibt aktuelle Informationen über den Routenverlauf, über Radfreundliche Betriebe entlang der Strecke und hält Urlaubstipps bereit.