EuroVelo 9: Úsek od mesta Wiener Neustadt až do obce Mönichkirchen

Top cyklistická trasa od Wiener Neustadt do Mönichkirchen

To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings
Plné zobrazenie
Výškový profil

55,46 km dĺžka

Údaje o túre
 • Náročnosť: stredné
 • Trasa: 55,46 km
 • Stúpanie: 794 Hm
 • Zostup: 113 Hm
 • Trvanie: 3:40 h
 • Najnižší bod: 267 m
 • Najvyšší bod: 957 m
Vlastnosti
 • vyhliadky
 • možnosť občerstvenia
 • vhodné pre rodiny s deťmi
 • kultúra / história
 • tajný tip

Detaily pre: EuroVelo 9: Úsek od mesta Wiener Neustadt až do obce Mönichkirchen

Krátky opis

Táto časť EuroVelo 9 sa tiahne cez lúky a polia. Pred očami cyklistov sa tu rozprestiera Viedenský alpský oblúk. Mierne stúpajúci cyklochodník vedie cez oblasť Bucklige Welt až do obce Mönichkirchen.

Opis

Tento úsek cesty EuroVelo 9, ktorý vedie cez Viedenské Alpy, má síce sotva 50 km, ale poskytuje predstavu o tom, aké nádherné krajiny táto trasa spája. Na úpätí regiónu Bucklige Welt vedie táto cyklotrasa z roviny do alpskej krajiny oblasti Wechsel. 

Tento úsek cesty EuroVelo 9 sa začína pri bráne k Viedenskému alpskému oblúku a pohľad návštevníka sa stáča na rôzne vysoké kopce porovnateľné s veľkým alpským oblúkom.

Počiatočný bod túry

Wiener Neustadt

Cieľový bod túry

Mönichkirchen

Opis trasy EuroVelo 9: Úsek od mesta Wiener Neustadt až do obce Mönichkirchen

Úsek EuroVelo 9 cez Viedenské Alpy začína na stanici v meste Wiener Neustadt. Po opustení hraníc mesta vedie trasa cez obce Katzelsdorf a Lanzenkirchen do obce Bad Erlach, k termálnym kúpeľom Linsberg Asia. Popri rade kopcov pohoria Rosalia sa dostaneme do obce Walpersbach. Ďalej cesta pokračuje do obcí Pitten, Seebenstein, Scheiblingkirchen-Thernberg, Warth a do obce Grimmenstein. S pahorkami oblasti Bucklige Welt po pravej i ľavej strane sa cesta EuroVelo 9 tiahne rovinou cez obce Edlitz a Thomasberg do dediny Aspang Markt. Odtiaľ pokračuje náročnejšie a vedie nás z obce Aspangberg-St. Peter do obce Mönichkirchen.

Príchod

Autom po diaľnici A2 do mesta Wiener Neustadt. Výjazd na centrum. Odporúčame vám, aby ste si ako východiskový bod v smere do obce Mönichkirchen zvolili tunajšiu železničnú stanicu.

Alternatívne je možné ísť do obce Mönichkirchen autom a prejsť cyklotrasu smerom do mesta Wiener Neustadt.

Parkovanie

Okolo stanice Wiener Neustadt je k dispozícii dostatok parkovacích miest.

Na trase z obce Mönichkirchen do mesta Wiener Neustadt je k dispozícii parkovisko v obci Mönichkirchen.

Tým, ktorí pricestujú do mesta Wiener Neustadt verejnou dopravou, odporúčame južnú železničnú trať a medzinárodné rýchliky z Viedne a Grazu.

Vďaka možnosti prepravy bicyklov v regionálnych vlakoch vychádzajúcich z mesta Wiener Neustadt je možné vyraziť na cestu EuroVelo 9 aj zo severu, teda v smere z obce Aspang am Wechsel do mesta Wiener Neustadt.

Bližšie informácie nájdete na www.öbb.at

Ďalšie informácie / odkazy

Wiener Alpen in Niederösterreich, www.wieneralpen.at, +43 / 2622 / 78960

Tu získate aj bezplatný cyklistický leták. Letáky poskytujú prehľad o trase a informujú o možných miestach na oddych a občerstvenie, ako aj o zaujímavostiach. Prosíme, aby ste zobrali na vedomie, že nejde o skutočnú cyklistickú mapu.

Tu si môžete objednať cyklomapy vo svojom jazyku:

https://www.dolne-rakusko.info/objednat-prospekty

Vybavenie

Na výlety odporúčame nosiť cyklistickú prilbu. Noste priliehavé oblečenie a pevnú obuv. Myslite na ochranu proti dažďu a slnku. Zoberte si so sebou dostatok tekutín.

Bezpečnostné opatrenia

Cyklistický chodník vedie pozdĺž celej trasy po cyklotrasách oddelených od cesty. Je preto zvlášť veľmi vhodný aj pre rodiny s deťmi. Vopred sa informujte o predpovedi počasia na daný deň.

Tip autora

Na spiatočnú cestu môžete využiť takmer paralelnú železničnú trať z mesta Wiener Neustadt.

Viac zájazdov okolo východiskového bodu