Okružná cyklotrasa Thayarunde Waldviertel

Top cyklistická trasa od Ľubovoľný

Plné zobrazenie
Výškový profil

99,44 km dĺžka

Údaje o túre
 • Náročnosť: ľahké
 • Trasa: 99,44 km
 • Stúpanie: 546 Hm
 • Zostup: 546 Hm
 • Trvanie: 8:00 h
 • Najnižší bod: 400 m
 • Najvyšší bod: 598 m
Vlastnosti
 • okružná trasa
 • etapové trasa
 • možnosť občerstvenia
 • vhodné pre rodiny s deťmi
 • kultúra / história
 • tajný tip

Detaily pre: Okružná cyklotrasa Thayarunde Waldviertel

Opis

Cyklotrasa Thayarunde vedie z veľkej časti po bývalých železničných tratiach Waidhofen-Slavonice a Göpfritz-Raabs. Parné lokomotívy v minulosti nedokázali prekonať veľké stúpania, preto železniční inžinieri krajinu vyrovnali. Vďaka tomu sú tu dnes ideálne podmienky, predovšetkým pre rodiny, ktoré chcú spolu stráviť oddych pri cyklistike. Trasu tvorí 45 % novo vyasfaltovaných rovných cyklochodníkov a 55 % vedľajších ciest bez premávky.

Na prechod z jednej železničnej trate na druhú slúžia málo využívané ulice a cesty, ktorými čiastočne vedú dve top cyklotrasy, Kamp-Dyje-Morava a Iron Curtain Trail (EuroVelo 13).

Počiatočný bod túry

Ľubovoľný

Cieľový bod túry

Ľubovoľný

Opis trasy Okružná cyklotrasa Thayarunde Waldviertel

5 etáp cyklotrasy Thayarunde:

1. Göpfritz an der Wild – Groß Siegharts – Raabs an der Thaya
cca 21 kilometrov (železničná trať 100 % asfalt, žiadne významné stúpania): Vedie po bývalej železničnej trati Göpfritz – Groß Siegharts – Raabs. Zvlášť pôsobivý je vstup do obce Raabs s výhľadom na hrad Raabs.

2. Raabs an der Thaya – Slavonice
cca 31 kilometrov (96 % asfalt, stredne náročné stúpania): 2/3 trasy vedú Českou republikou po málo používanej vidieckej ceste 409 a po cyklotrasách 48 a 26. Mesto Slavonice a židovský cintorín v obci Písečné stojí za to vidieť.

3. Slavonice – Waldkirchen – Dobersberg – Thaya – Waidhofen an der Thaya
cca 30 kilometrov (železničná trať 100 % asfalt, žiadne významné stúpania): Trasa vedie z veľkej časti popri rieke Dyje a železničných historických pamiatkach, ako napr. starý železničný vozeň v areáli stanice Waldkirchen a železničné mosty ponad rieku Dyje.

4. Waidhofen an der Thaya – Windigsteig – Göpfritz an der Wild
cca 22 kilometrov (96 % asfalt, stredne náročné stúpania): Do veľkej miery prechádza málo využívanými vedľajšími cestami a štátnymi cestami. Po obec Windigsteig je tento úsek spojený s cyklotrasou KTM.

5. Groß-Siegharts – Dietmanns – Waidhofen an der Thaya
cca 15 kilometrov (60 % asfalt, stredne náročné stúpania): Na trase sú zaujímavé prírodné cesty k pohoriu Predigtstuhl a príjazd do mesta Waidhofen. Na zakončenie okružnej trasy je tu spojovací úsek vedúci z obce Groß Siegharts cez Dietmanns a Hollenbach až k stanici v meste Waidhofen an der Thaya. Táto cesta má cca 15 km a jediné významnejšie stúpanie je pri obci Dietmanns. Tam cesta vedie ulicou Hollbenbacher Straße (nevyasfaltovanou štrkovou cestou) blízko pohoria Predigtstuhl, ktoré je najvyšším bodom okresu Waidhofen an der Thaya.

Príchod

Viedeň – Stockerau – Horn – Göpfritz an der Wild Linz – Freistadt – Gmünd – Schrems – Vitis – Göpfritz an der Wild 

Ďalšie informácie / odkazy

Verein Zukunftsraum Thayaland


3843 Dobersberg, Lagerhausstraße 4
(T). +43 2843 26135
(M) +43 664 2326170
(E) office@thayaland.at
(I) www.thayarunde.eu    

Waldviertel Tourismus


3910 Zwettl, Sparkassenplatz 1/2/2
(T) +43 2822 54109
(E) info@waldviertel.at   
(I) www.waldviertel.at/thayarunde 

Vybavenie

Wir empfehlen: Helm, passende Kleidung und Schuhwerk, Regen- und Sonnenschutz, Erste Hilfe Paket (Blasenpflaster), Ausreichend Verpflegung (Jause, Müsliriegel, Obst, Wasser).

Bezpečnostné opatrenia

Vergewissern Sie sich bei der Wahl der Route, ob sie Ihrer Kondition entspricht. Prüfen Sie, ob die Gastronomiebetriebe, die Sie unterwegs besuchen wollen, geöffnet haben. Packen Sie Ihr Mobiltelefon und Kartenmaterial in Ihren Rucksack.

Bei grenzüberschreitenden Touren bitte immer einen Reisepass bzw. einen Personalausweis mitführen.

Mapa doporučená

Bezplatný turistický sprievodca trasou a brožúry sú k dispozícii v kancelárii Waldviertel Tourismus a Zukunftsraum Thayaland.

Viac zájazdov okolo východiskového bodu