Okružná cyklotrasa Thayarunde Waldviertel

Top cyklistická trasa od Ľubovoľný

Plné zobrazenie
Výškový profil

97,70 km dĺžka

Údaje o túre
 • Náročnosť: ľahké
 • Trasa: 97,70 km
 • Stúpanie: 605 Hm
 • Zostup: 605 Hm
 • Trvanie: 8:00 h
 • Najnižší bod: 402 m
 • Najvyšší bod: 597 m
Vlastnosti
 • okružná trasa
 • etapové trasa
 • možnosť občerstvenia
 • vhodné pre rodiny s deťmi
 • kultúra / história
 • tajný tip

Detaily pre: Okružná cyklotrasa Thayarunde Waldviertel

Opis

Cyklotrasa Thayarunde vedie z veľkej časti po bývalých železničných tratiach Waidhofen-Slavonice a Göpfritz-Raabs. Parné lokomotívy v minulosti nedokázali prekonať veľké stúpania, preto železniční inžinieri krajinu vyrovnali. Vďaka tomu sú tu dnes ideálne podmienky, predovšetkým pre rodiny, ktoré chcú spolu stráviť oddych pri cyklistike. Trasu tvorí 45 % novo vyasfaltovaných rovných cyklochodníkov a 55 % vedľajších ciest bez premávky.

Na prechod z jednej železničnej trate na druhú slúžia málo využívané ulice a cesty, ktorými čiastočne vedú dve top cyklotrasy, Kamp-Dyje-Morava a Iron Curtain Trail (EuroVelo 13).

Počiatočný bod túry

Ľubovoľný

Cieľový bod túry

Ľubovoľný

Opis trasy Okružná cyklotrasa Thayarunde Waldviertel

5 etáp cyklotrasy Thayarunde:

1. Göpfritz an der Wild – Groß Siegharts – Raabs an der Thaya
cca 21 kilometrov (železničná trať 100 % asfalt, žiadne významné stúpania): Vedie po bývalej železničnej trati Göpfritz – Groß Siegharts – Raabs. Zvlášť pôsobivý je vstup do obce Raabs s výhľadom na hrad Raabs.

2. Raabs an der Thaya – Slavonice
cca 31 kilometrov (96 % asfalt, stredne náročné stúpania): 2/3 trasy vedú Českou republikou po málo používanej vidieckej ceste 409 a po cyklotrasách 48 a 26. Mesto Slavonice a židovský cintorín v obci Písečné stojí za to vidieť.

3. Slavonice – Waldkirchen – Dobersberg – Thaya – Waidhofen an der Thaya
cca 30 kilometrov (železničná trať 100 % asfalt, žiadne významné stúpania): Trasa vedie z veľkej časti popri rieke Dyje a železničných historických pamiatkach, ako napr. starý železničný vozeň v areáli stanice Waldkirchen a železničné mosty ponad rieku Dyje.

4. Waidhofen an der Thaya – Windigsteig – Göpfritz an der Wild
cca 22 kilometrov (96 % asfalt, stredne náročné stúpania): Do veľkej miery prechádza málo využívanými vedľajšími cestami a štátnymi cestami. Po obec Windigsteig je tento úsek spojený s cyklotrasou KTM.

5. Groß-Siegharts – Dietmanns – Waidhofen an der Thaya
cca 15 kilometrov (60 % asfalt, stredne náročné stúpania): Na trase sú zaujímavé prírodné cesty k pohoriu Predigtstuhl a príjazd do mesta Waidhofen. Na zakončenie okružnej trasy je tu spojovací úsek vedúci z obce Groß Siegharts cez Dietmanns a Hollenbach až k stanici v meste Waidhofen an der Thaya. Táto cesta má cca 15 km a jediné významnejšie stúpanie je pri obci Dietmanns. Tam cesta vedie ulicou Hollbenbacher Straße (nevyasfaltovanou štrkovou cestou) blízko pohoria Predigtstuhl, ktoré je najvyšším bodom okresu Waidhofen an der Thaya.

Príchod

Viedeň – Stockerau – Horn – Göpfritz an der Wild Linz – Freistadt – Gmünd – Schrems – Vitis – Göpfritz an der Wild 

Ďalšie informácie / odkazy

Verein Zukunftsraum Thayaland


3843 Dobersberg, Lagerhausstraße 4
(T). +43 2843 26135
(M) +43 664 2326170
(E) office@thayaland.at
(I) www.thayarunde.eu    

Waldviertel Tourismus


3910 Zwettl, Sparkassenplatz 1/2/2
(T) +43 2822 54109
(E) info@waldviertel.at   
(I) www.waldviertel.at/thayarunde 

Mapa doporučená

Bezplatný turistický sprievodca trasou a brožúry sú k dispozícii v kancelárii Waldviertel Tourismus a Zukunftsraum Thayaland.

Viac zájazdov okolo východiskového bodu